TASR|11. máj 2024 o 17:45 (aktualizované 11. máj 2024 o 18:56)

Podbrezová - Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 7. Pauschek (vlastný), 83. Mrva – 76. Bakaľa

ŽK: Bajo, M. Oravec, Sanusi - Kašia

Rozhodovali: Kráľovič – Kmec, Čajka

Diváci: 1687

Podbrezová: Rehák – Mrva, Marković (73. Bakaľa), M. K. Bartoš – Kováčik, Bajo, Chyla, Sanusi – Galčík (65. M. Oravec), Assinor (88. Okunola), Yirajang (88. Grešák)

Slovan: Hrdina – Pauschek (46. Vojtko), Kašia, Wimmer – Blackman, Bajrić, Tolić (46. Weiss ml.), Zmrhal (87. Sharani) – Barseghjan, D. Strelec, Marcelli (82. Isaac)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

PODBREZOVÁ. V 9. kole nadstavbovej časti o titul futbalovej Niké ligy vyhrala Podbrezová doma nad Slovanom Bratislava 2:1.

Podbrezová prelomila sériu deviatich prehier druhým jarným víťazstvom po viac než troch mesiacoch. Majster zaknihoval tretiu prehru v sérii

Domáci išli do vedenia v 7. minúte, keď po centri Kováčika hlavičkoval Assinor do brvna, odkiaľ sa lopta odrazila pred kapitána hostí Pauscheka a ten si ju nešťastne zrazil do vlastnej siete.

Majster mohol odpovedať po štvrťhodine Barseghjanom, ktorý vystrelil falšom z vyše dvadsiatich metrov a opečiatkoval ľavú žrď.

Do prestávky mohol vyrovnať aj Marcelli, keď sa ocitol sám pred brankárom Dankom, no ten mu ukradol loptu spod nôh a vychytal ho aj po zmene strán opäť zoči - voči.

V druhom polčase Slovan bez Pauscheka už s Weissom mladším vyrovnal v 76. minúte, keď loptu poslal pred bránku Blackman a vlastný gól tentoraz zaknihoval striedajúci Bakaľa.

Ten si chuť napravil v 83. minúte finálnou hlavičkou na Mrvu, ktorý vypálil z prvej z hranice šestnástky presne k žrdi a rozhodol o výhre domácich.

Hlasy po zápase

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Som rád, že negatívnej sérii je koniec. Nebudem sa o tom obšírnejšie vyjadrovať, že aké to malo dôvody. Proste sa stala. Verím, že z toho vyjdeme silnejší. V dnešnom zápase nám pomohol prvý gól.

V prvom polčase sme nepúšťali súpera ku strelám až na Barseghjana, ktorý mieril do žrde. Po zmene strán zmenil Slovan organizáciu hry vďaka príchodu mladého Vlada Weissa. Využíval medzipriestory, ale až v poslednej dvadsaťminútovke, kedy nám evidentne dochádzali sily, sa dokázal súper dostávať viac pred bránku a zaslúžene vyrovnal.

Som rád, že napokon po štandardnej situácii to Mrva parádne trafil. Dlho nehral futbal a toto mu pomôže nabrať sebavedomie. Vážim si výhry, ale paradoxne sa dostavila po herne najslabšom výkone v jarnej časti."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Nemôžeme byť spokojní s výsledkom. Hra nebola úplne zlá, ale nemali by sme prehrať v Podbrezovej. Domáci ukončili sériu na náš účet. Za stavu 1:1 nemôžeme dostať po štandardke druhý gól, keď sme v druhom polčase kontrolovali hru.

Takýto zápas nesmieme prehrať. V druhom polčase Vlado Weiss oživil hru, boli sme nebezpečnejší, ale neboli sme efektívni. Nevyužili sme šance, zle sme ich riešili vo finálnej fáze. Chápem hráčov, že už sú majstri, že chýba motivácia. Je to realita.

Mužstvo si zaslúži za sezónu doposiaľ môj obdiv, ale v budúcej musia prísť zmeny. Buď odídem ja, čo je jedna z možností, ale rozprával som s majiteľom klubu a draho by ho to stálo, pretože musí nakúpiť hráčov. Či tu zostanem alebo nie, mužstvo potrebuje zmeny, potrebuje oživiť, potrebuje mladšiu krv. Musí prísť ´refresh´ mužstva. Ja by som rád pokračoval v práci, ale musí to mať rozumné mantinely a rozhodnutia."