Nástup na zápas.
Nástup na zápas. (Autor: Kamil Cimbala)
Ivan Mriška|7. okt 2024 o 16:15

Obrany nedodržiavali pokyny trénerov.

MESTISKO. Dedinský futbal je bohatý na rôzne rarity. Pri pohľade na oficiálny zápis stretnutia siedmej ligy OOFZ Svidník si mnohí pretierajú zrak.

V kurióznom stretnutí remizovalo OŠK Mestisko s TJ Družstevník Rovné 8:8.

„Na nič podobné si nepamätám. Je to celoslovenská rarita,“ pre Sportnet uviedol manažér OŠK Mestisko Róbert Sadiv.

Dostávali lacné góly

Domáci vyhrávali do polčasu 5:4. Hostia vyhrali druhé dejstvo 4:3, a tak stretnutie skončilo 8:8.

„Vyzerá to divoko, ale zápas bol dobrý. Náš brankár nemal svoj deň, dostával lacné góly a potom sa zranil. Naše góly boli naopak pekné,“ dodal.

V 90. minúte poslal hostí do vedenia Róbert Horváth. V nadstavenom čase vyrovnal na 8:8 Rudolf Červeňák.

„Brankári mali veľmi zlý deň. Na góloch však má podiel aj naša obrana, ktorá robila chybu za chybou. Ako je u nás zvykom, nepokryli sme hráča a zas sme inkasovali v poslednej minúte,“ lamentoval manažér TJ Družstevník Rovné Ján Viravec.

Brankári sú samoukovia

Divoký zápas mnohým fanúšikom pripomínal hokej. I keď ani v tom nepadá toľko gólov.

„V bránach boli originál brankári, ale treba povedať, že nemajú za sebou žiacke ani dorastenecké kategórie. Sú to samoukovia

Dnes je nedostatok brankárov, čo je veľký problém. Ak by bola kvalita v bránach iná, určite by bolo skóre nižšie,“ dodal.

Hoci výsledok je kuriózny, diváci si podľa manažéra hostí prišli na svoje. Odchádzali domov spokojní.

„Pre priaznivcov to bola zábava a pre vedenie klubu katastrofa. Inkasovať takéto lacné góly, to človeka zamrzí...

Keby bola obrana kompaktná, držala líniu a pokrývala hráčov... Systém však nikto nedodržuje a potom to vyzerá takto,“ uzavrel manažér TJ Družstevník Rovné Ján Viravec.