Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Medzi genialitou a šialenstvom. Odišiel božský virtuóz, píšu v zahraničí

Na archívnej snímke z 10. mája 1987 Diego Maradona sa teší po tom, čo Neapol získal svoj prvý titul v talianskej Serie A v Neapole. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 26. nov 2020 o 11:20

Maradona zomrel vo veku 60 rokov.

BUENOS AIRES. Ohlasy svetových médií na úmrtie legendárneho argentínskeho futbalistu Diega Maradonu, ktorý zomrel v stredu vo veku 60 rokov.

Bild: "Adios, Diego! Maradona je v rukách Božích. Diego Armando Maradona, najväčší futbalový umelec, je mŕtvy."

Frankfurter Allgemeine Zeitung: "Medzi genialitou a šialenstvom. Futbalový svet smúti za jednou zo svojich najväčších osobností. Rozlúčte sa - Diego Maradona zomrel vo veku 60 rokov. Majster sveta, majster Talianska, víťaz Pohára UEFA, tréner národného tímu, dopingový hriešnik, užívateľ drog, neúspešný televízny moderátor. Stihol toho veľa za jeden život."

Futbalová legenda Diego Maradona: fotogaléria

28.11.2020

Süddeutsche Zeitung: "Božská noha... najľudskejšia medzi bohmi. Omylný génius. Málokto má v životopise toľko protipólnych kapitol ako legendárny Diego Maradona. Argentínčan roky kráčal medzi nebom a peklom."

Die Welt: "Boh je mŕtvy! Diego Maradona bol futbalový génius, maniak. Žiaľ, aj nepolepšiteľný narkoman."

Der Tagesspiegel: "Božský. Geniálny. Šialený. Muž rozporov. Diego Maradona je mŕtvy."

La Repubblica: "Diego Maradona mal talent na dve veci - na futbal a sebazničenie."

Liberation: "Odišiel futbalový virtuóz. Jeho dribling, manévre a slalomy medzi súperovými hráčmi ostanú hlboko vryté v mysliach miliónov fanúšikov na celom svete."

La Vanguardia: "Stal sa mýtickou postavou po MS 1986 v Mexiku, kde priviedol Argentínu k zisku titulu. Pamätné zostanú jeho dva štvrťfinálové góly do siete Anglicka."

Berner Zeitung: "Och, Maradona! Viedol toľko životov. Bol rozporuplnou postavou. Vynikajúci futbalista, jedne z najlepších na svete. V Argentíne sa hovorí, že mačka má sedem životov, u Maradonu ich prestali počítať..."

Neue Zürcher Zeitung: "Mal hviezdnu a škandálmi prepletenú kariéru. Fanúšikovia mu ležali pri nohách. Ďalšiu kapitolu svojho búrlivého života už nenapíše. Odpočívaj v pokoji, Diego Armando Maradona."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.