Dortmund trikrát prišiel o náskok, vykúpil ho až parádny gól Reynu

Giovanni Reyna.
Giovanni Reyna. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. jan 2023 o 17:55 (aktualizované 22. jan 2023 o 19:45)

V drese Dortmundu nastúpil aj Sebastien Haller.

MNÍCHOV. Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v nedeľnom zápase 16. kola nemeckej Bundesligy nad Augsburgom 4:3.

Domáci sa v priebehu stretnutia ujali vedenia celkom štyrikrát, hosťom sa až trikrát podarilo skóre vyrovnať. Naposledy v 77. minúte upravil David Colina na 3:3, ale už o minútu neskôr rozhodol stredopoliar Giovanni Reyna.

V drese domáceho tímu na záverečnú polhodinu nastúpil Sebastien Haller, ktorý sa vrátil do futbalového diania po absolvovaní liečby rakoviny semenníkov.

Futbalisti Borussie Mönchengladbach prehrali s Bayerom Leverkusen 2:3, keď ich kontaktné góly prišli príliš neskoro. Leverkusen si v tabuľke polepšil na deviate miesto s jednobodovým mankom práve na Mönchengladbach.

Bundesliga - 16. kolo:

Dortmund - Augsburg 4:3 (2:2)

Góly: 29. Bellingham, 42. Schlotterbeck, 75. Bynoe-Gittens, 78. Reyna - 40. Maier, 45.+2 Ryerson, 77. Colina

Mönchengladbach - Leverkusen 2:3 (0:2)

Góly: 83. a 90.+3 Stindl - 21. Bakker, 43. Adli, 67. Amiri

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Dortmund trikrát prišiel o náskok, vykúpil ho až parádny gól Reynu