Tréner DAC Adrián Guľa počas zápasu na ihrisku Dila Gori.
Tréner DAC Adrián Guľa počas zápasu na ihrisku Dila Gori. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Michal Šášky|20. júl 2023 o 23:40

DAC nečakane končí po súboji s Dila Gori z Gruzínska.

DAC Dunajskú Stredu a Dila Gori delí v klubovom rebríčku 216 miest. Slovenský vicemajster bol jednoznačným papierovým favoritom dvojzápasu.

Aj keď sa v klube zo Žitného ostrova potichu skloňoval cieľ zabojovať o skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy, neprešiel ani cez prvé predkolo.

Už po domácej výhre (2:1) všetci tušili, že v odvete to zverenci Adriána Guľu nebudú mať ľahké. A tieto obavy sa naplno potvrdili.

Dila Gori doma zvíťazila 2:0. Tretí tím uplynulého ročníka gruzínskej ligy vyradil slovenského účastníka z pohárovej Európy.

Dunajskú Stredu prevýšil aktivitou, najmä v druhom polčase držal loptu dve tretiny času, každou strelou ohrozil brankára Samuela Petráša.

MIKULÁŠ RADVÁNYI skončil na lavičke Dunajskej Stredy začiatkom roka 2015 a odvtedy viedlo tím desať rôznych trénerov. Iba dvaja z nich boli Slováci. Adrián Guľa je pri mužstve vyše roka a po nečakanom zlyhaní bude čeliť názorom na odvolávanie.

Čo sa bude diať v Dunajskej Strede, sme rozobrali so skúseným 54-ročným trénerom, aktuálne pôsobiacim v druholigovom Komárne.

Čo sa v rozhovore dočítate:

• Prečo Dunajská Streda vypadla? Je to športová tragédia?
  • Má Adrián Guľa po neúspechu skončiť ako hlavný tréner?
  • Sklamal Krstovič, keď sa nepresadil? Mal ho DAC predať?
  • Je tím silnejší ako pred rokom? Môže vyhrať ligový titul?

Videli ste oba zápasy Dunajskej Stredy v úvode sezóny?

Dnešný zápas som sledoval v televízii a videl som ho celý. Ten pred týždňom som videl tak zhruba na 85 percent.

Málokto čakal, že ambiciózny vicemajster zlyhá hneď na prvej európskej prekážke. Ako vnímate vypadnutie DAC?

Je to obrovské prekvapenie. Pred dvojzápasom by si nikto ani nepomyslel, že DAC nepostúpi.

Ale už po prvom zápase bolo jasné, že to nebude mať jednoduché. Gruzínci hrali prvých dvadsaťpäť minút v Dunajskej Strede výborný futbal a na domácej pôde to ešte znásobili.

V prvom polčase držal Dunajskú Stredu v hre iba Petráš, domáci boli jasne lepší a vypracovali si tri či štyri čisté šance. Keď sa hráči DAC konečne dostali do hry, vtedy druhýkrát inkasovali a bolo rozhodnuté. Je to veľké sklamanie aj pre fanúšikov.

Kde ste videli najväčší problém, prečo Dunajská Streda vypadla?

Domov»Futbal»Slovensko»Čo sa bude diať v Dunajskej Strede? Radványi: Nikto nečakal, že zaslúžene vypadne