Erling Haaland oslavuje svoj gól do siete FC Kodaň.
Erling Haaland oslavuje svoj gól do siete FC Kodaň. (Autor: TASR/AP)

O osude zápasu rozhodli domáci futbalisti už v prvom polčase.

Góly: 5. Akanji, 9. Alvarez, 45+2. Haaland - 29. Elyounoussi

Rozhodoval: Eskas (Nór.) ŽK: Cornelius, Mattsson (obaja Kodaň)

Manchester: Ederson -Lewis, Akanji, Dias (68. Stones), Gvardiol - Rodri (46. Gomez), Kovačič - Nunes (75. Hamilton), Alvarez, Bobb - Haaland (89. Wright)

Kodaň: Grabara - Vavro, McKenna, Diks, Jelert (79. Meling) - Ankersen, Froholdt (59. Mattsson), Clem (70. Höjlund) - Elyounoussi, Oskarsson (71. Cornelius), Achouri (59. Bardghji)

/prvý zápas: 3:1, postupuje Manchester City/

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v odvetnom zápase osemfinále Ligy majstrov nad FC Kodaň v zostave so slovenským obrancom Denisom Vavrom 3:1.

Rovnakým výsledkom triumfoval obhajca trofeje aj na dánskej pôde.

Fotogaléria: Manchester City - FC Kodaň (osemfinále, Liga majstrov)

Priebeh zápasu

Citizens začali aj bez viacerých hráčov základnej jedenástky náporom a už v 5. minúte sa ujali vedenia, keď sa po rohovom kope presadil obranca Akanji.

O štyri minúty neskôr bolo už 2:0 po chybe Grabaru, ktorý si zrazil do bránky prudkú strelu Alvareza z ostrého uhla.

Hostia v 29. minúte znížili, keď po peknej kombinácii skóroval Elyounoussi.

Do kabín však domáci odchádzali s dvojgólovým náskokom. Haaland dostal ideálnu loptu medzi dvoch stopérov a strelou cez dvoch protihráčov prekonal Grabaru.

Po zmene strán mohol znížiť striedajúci Mattsson, no City podržal Ederson.

Štatistiky zápasu Manchester City - FC Kodaň.
Štatistiky zápasu Manchester City - FC Kodaň. (Autor: Sportnet)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Zázrak sa nekonal. Obhajca titulu zdolal Vavrovu Kodaň aj v odvete