O triumfe Trenčína rozhodol dvoma gólmi Bainovič.

Fortuna liga - skupina o udržanie sa, 3. kolo

Rozhodovali: Marhefka – Štrbo, Čajka. ŽK: Václavik - Soares, Yem, Hollý

Liptovský Mikuláš: Polaček - Popovič, Bedecs, Tumma, Nečas (81. Voško) - Gerát, Bartoš (68. Steinhübel), Václavik (81. Staš), Laura, Gaži (68. Diviš) - Jendrišek (68. Dedič)

Trenčín: Kukučka - Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský - Bainovič (89. Bagin), Oladoye (66. Emeka), Gajdoš (83. Dos Santos) - Azango (66. Kmeť), Hollý, Soares (83. Šebeň)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

POPRAD. Český futbalový tréner František Straka zažil úspešnú premiéru na lavičke AS Trenčín.

Jeho tím zvíťazil v 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa v Poprade nad posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0.

V sobotňajšom zápase sa Trenčania dostali do vedenia v úvode druhého polčasu, keď prízemná strela Filipa Bainoviča skončila v bráne Martina Polačeka.

Krátko na to však mohli domáci vyrovnať, no kapitán Richard Bartoš nepremenil penaltu. Hostia v 64. minúte zvýšili na 2:0, keď Bainovič zaznamenal druhý gól v stretnutí.

Liptovský Mikuláš nedokázal zvíťaziť v 12. zápase za sebou a patrí mu s desiatimi bodmi posledné 12. miesto v tabuľke. Trenčania sa dostali po triumfe na 10. priečku.