Taliansky pohár - osemfinále

Inter Miláno - Parma 2:1 pp (1:1, 0:1)

Góly: 88. Martínez, 110. Acerbi - 38. Jurič

/Milan Škriniar (Inter) nastúpil v 113. minúte/

MILÁNO. Futbalisti Interu Miláno postúpili do štvrťfinále Talianskeho pohára. Obhajca trofeje sa však v osemfinálovom domácom súboji s druholigovou Parmou trápil a triumf 2:1 zariadil až v predĺžení Francesco Acerbi.

Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za Inter v 113. minúte.

Parmu dostal na San Sire do vedenia na konci prvej časti Chorvát Stanko Jurič a favorit sa proti kompaktnej defenzíve súpera dlho nevedel presadiť.

Až v 88. minúte odvrátil blamáž vyrovnávajúcim zásahom Lautaro Martinez, čo bola vôbec prvá strela domácich do priestoru bránky. V predĺžení potom strhol Inter skóre na svoju stranu, keď hlavou rozhodol Acerbi.

V bránke hostí stál ako kapitán 44-ročný bývalý reprezentant Gianluigi Buffon. Inter sa v boji o semifinále stretne s víťazom súboja medzi Atalantou a Speziou.

Domov»Futbal»Taliansko»Coppa Italia»Obhajca trofeje odvrátil blamáž. Inter takmer vyradil druholigista