Domáci vystískali trénera hostí. Po reorganizácii zažil návrat do bývalého pôsobiska

Momentka zo zápasu Rimavská Sobota - Vranov.
Momentka zo zápasu Rimavská Sobota - Vranov. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|26. sep 2022 o 14:11

Rimavská Sobota zdolala Vranov nad Topľou 2:1.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Prichádzal do známeho prostredia. Počas rozcvičky za stále silnejúceho dažďa ho spoza plota zdravili známe tváre.

Roman Lazúr v Rimavskej Sobote strávil tri a pol sezóny a po trinástich rokoch sa na tamojší štadión vrátil ako manažér a tréner MFK Vranov nad Topľou.

Spomienky na chlieb s masťou

Kým predstavitelia mnohých klubov zo skupiny Východ III. ligy považujú cestovanie po reorganizácii za nutné zlo, 44-ročný Vranovčan sa vyslovene tešil na návrat do mesta, kde zažil skvelé obdobie v hráčskej kariére.

„Prežil som tu tri a pol roka, športový i osobný život bol výborný. Som rád, že som tu znova. Nejaké veci sa zmenili, niečo ostalo po starom. Stretol som starých známych, pozdravili sme sa, vystískali sme sa. V Rimavskej Sobote bolo vždy príjemné prostredie,“ uviedol 44-ročný tréner.

Roman Lazúr ako hráč v drese Rimavskej Soboty.
Roman Lazúr ako hráč v drese Rimavskej Soboty. (Zdroj: Archív T. B.)

Za jeho čias hral klub na Gemeri druhú ligu a pohyboval sa na horných priečkach. V sezóne 2007/2008 Rimavská Sobota vyhrala jesennú časť v druhej najvyššej súťaži a dostala sa do takzvanej prelínacej súťaže o postup do najvyššej súťaže, kde však neuspela.

„Zišla sa tu vtedy výborná partia, východniari, Bratislavčania i miestni chlapci, všetci sme držali spolu. Pamätám si, ako nám pani Zlatka pripravovala chlieb s masťou,“ vravel so smiechom.

Zápas paradoxov

Milé privítanie a rozhovory so starými známymi zmiernili aj jeho sklamanie po prehre, keďže MŠK Rimavská Sobota zvíťazil 2:1.

Pre Soboťanov to bolo štvrté víťazstvo v aktuálnej sezóne, Vranov utrpel druhú prehru.

Bol to zápas paradoxov: v prvom polčase boli lepší domáci, hostia sa dostali pred bránu iba raz, no po rohovom kope a presnej hlavičke Mareka Babjaka sa ujali vedenia.

„Prvý polčas sme začali podľa predstáv, boli sme nebezpečnejší. Dostali sme gól po jedinom rohu, čo nás trochu zabrzdilo,“ vravel tréner Rimavskej Soboty Eugen Bari.

Po prestávke však rýchlo prišiel vyrovnávajúci gól Sebastiana Gembického a následne po krásnej akcii na jeden dotyk Csaba Juhász poslal domácich do vedenia.

„Paradoxne v druhom polčase sme podali horší výkon, ale vtedy sme dokázali otočiť zápas. S defenzívnou činnosťou som však nebol spokojný. Po krajoch sa súper dostal za našu obranu a pri niekoľkých centroch sme mali aj veľké šťastie,“ uznal Bari.

Chytiť body aj vonku

Diváci na tribúne sa zhodli, že Vranov bol zatiaľ najlepším súperom v Rimavskej Sobote v tomto ročníku.

Tento názor zdieľa aj tréner Bari. „Hrali sme proti jednému z najlepších tímov súťaže. Aj preto má toto víťazstvo veľkú hodnotu,“ zdôraznil.

Vranov pred dvoma týždňami prehral aj v Lipanoch a na lídra stráca už päť bodov.

„Radi by sme okupovali horné priečky, ale musíme chytiť body vonku. Doma máme silu, efektivita je dobrá, vzadu to uhráme na nulu, ale vonku sme málo efektívni,“ poukázal na najväčší problém svojho mužstva Roman Lazúr.

„Aj si vieme po našich typických akciách vytvoriť príležitosti, ale nevieme skórovať. To nás stojí plusové body a na tom musíme popracovať,“ dodal.

Tabuľka III. ligy Východ:

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.
Nachádzate sa tu: