Messiho a Neymara zastúpil gólom Sergio Ramos. PSG je krok od titulu

Radosť hráčov PSG.
Radosť hráčov PSG. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. apr 2022 o 23:30

Za Paríž skórovali Mbappé a dvaja obrancovia.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain majú na dosah svoj 10. titul vo francúzskej Ligue 1. V stredajšom dueli 33. kola vyhrali na ihrisku Angers hladko 3:0 a päť kôl pred koncom majú pred druhým Olympique Marseille pohodlný náskok 15 bodov.

Parížskemu klubu chýba na definitívu bod, svoj ôsmy majstrovský titul v priebehu uplynulých desiatich sezón môže spečatiť už cez víkend a v historickej tabuľke vyrovnať na prvom mieste bilanciu AS St. Étienne.

Na pôde Angers uspeli zverenci Mauricia Pochettina aj napriek absencii viacerých opôr na čele so suspendovaným Neymarom a zraneným Lionelom Messim.

Už v prvom polčase skórovali za hostí Kylian Mbappé a Sergio Ramos, triumf spečatil Marquinhos.

Marseille potrebovalo na udržanie si čisto teoretickej šance na titul vyhrať nad Nantes a vďaka dvom gólom v druhom polčase domáci otočili skóre na 3:2 vo svoj prospech.

Monaco natiahlo sériu víťazstiev v najvyššej súťaži na päť zápasov. V stredajšom dueli zdolali doma OGC Nice 1:0 a poskočili v tabuľke pred súpera na piatu priečku, znamenajúcu účasť v Európskej konferenčnej lige 2022/2023.

Obhajca titulu OGC Lille prehral na ihrisku Stade Reims 1:2 gólom Yunisa Abdelhamida z druhej minúty nadstaveného času. Slovenský brankár hostí Adam Jakubech sedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

Ligue 1 - 33. kolo:

Girondins Bordeaux - AS St. Étienne 2:2 (2:1)

ČK: 85. Balde - 71. Seidu po 2. ŽK

Angers SCO – Paríž Saint-Germain 0:3 (0:2)

ČK: 90.+4 Coco (Nantes)

Racing Štrasburg – Stade Rennes 2:1 (1:0)

Góly: 5. Diallo, 77. Ajorque - 54. Terrier

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Messiho a Neymara zastúpil gólom Sergio Ramos. PSG je krok od titulu