Lyon vyhral rozdielom triedy, v tabuľke preskočil až trojicu tímov

Futbalisti Lyonu sa tešia zo streleného gólu.
Futbalisti Lyonu sa tešia zo streleného gólu. (Autor: TASR/AP)

Dvoma gólmi sa blysol Romain Faivre.

Ligue 1 - 27. kolo

Lorient - Olympique Lyon 1:4 (0:2)

Góly: 58. Moffi - 5. a 78. Faivre, 26. Dembélé, 59. Toko Ekambi

PARÍŽ. Futbalisti Lyonu zvíťazili v piatkovom súboji 27. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Lorientu jednoznačným skóre 4:1.

Hosťom veľmi dobre vyšiel prvý polčas, v ktorom si zásluhou Romaina Faivreho a Moussu Dembélého vypracovali dvojgólový náskok.

Domáci v druhom polčase presnou hlavičkou Terema Igobora Moffiho znížili náskok súpera, ale ich radosť netrvala dlho. O minútu neskôr skóroval Karl Toko Ekambi a potom Faivre druhým gólom stanovil konečný výsledok.

Lyon pred zápasom figuroval na deviatom mieste, no vďaka zisku troch bodov sa aktuálne dostal už na šieste, keď preskočil Lille, Nantes a Lens.

Tabuľka

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Lyon vyhral rozdielom triedy, v tabuľke preskočil až trojicu tímov