Messi strelil svoj prvý gól až proti Nantes, oslabený PSG vyhral o dva góly

Messi takto oslávil svoj prvý gól v súťaži.
Messi takto oslávil svoj prvý gól v súťaži. (Autor: AP)
TASR, hup|20. nov 2021 o 19:15 (aktualizované 20. nov 2021 o 23:10)

Brankár Navas trafil kolenom súperovho útočníka.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v sobotnom zápase 14. kola francúzskej Ligue 1 nad Nantes 3:1.

Domáci Parížania sa ujali vedenia už v 2. minúte po góle Kyliana Mbappeho. Brankár Keylor Navas však v 65. minúte vybehol zo šestnástky a vo výskoku trafil kolenom súperovho útočníka, za čo videl červenú kartu.

Hosťom sa podarilo vyrovnať po jedenástich minútach, Randal Kolo Muani sa po vlastnej hlavičke, ktorú vyrazil brankár, dostal k odrazenej lopte a pätičkou ju poslal do brány.

Hráči Nantes mali o päť minút veľkú smolu. Dennis Appiah chcel pred šestnástkou zablokovať prihrávku Lionela Messiho za obranu, no v sklze ju trafil tak nešťastne, že preloboval vlastného brankára a lopta zapadla k pravej žrdi.

V 87. minúte potvrdil triumf favorita presnou strelou Messi a zaznamenal svoj premiérový zásah vo francúzskej lige.

Paríž natiahol víťaznú sériu na tri stretnutia a na čele tabuľky má 12-bodový náskok pred hráčmi Rennes, ktorí zdolali Montpellier 2:0.

Ligue 1 - 14. kolo:

Paríž St. Germain - FC Nantes 3:1 (1:0)

Góly: 2. Mbappe, 82. Appiah (vl.), 87. Messi - 76. Muani, ČK: 65. Navas (PSG)

Stade Rennes – Montpellier HSC 2:0 (2:0)

Góly: 8. Terrier, 28. Majer

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Messi strelil svoj prvý gól až proti Nantes, oslabený PSG vyhral o dva góly