Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Polícia viní usporiadateľa, voči chuligánom začala trestné stíhanie

Zásah polície počas zápasu Spartak Trnava - Slovan Bratislava. (Autor: SITA)
SITA|18. okt 2021 o 13:40

Polícia riešila problémy aj pred zápasom.

TRNAVA. Pri vytláčaní davu políciou zo Štadióna Antona Malatinského počas nedeľňajšieho fortunaligového futbalového duelu FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava bolo zranených šesť ľudí.

Traja z nich boli jednorazovo ošetrení na mieste, ďalší traja boli so zranením hlavy prevezení do trnavskej nemocnice.

Policajti zasahovali počas zápasu najmä v sektore hostí. Fanúšikov Slovana za pomoci donucovacích prostriedkov vytlačili zo štadióna a v policajnom kordóne ich po Kollárovej ulici vyviedli až k vlaku na železničnej stanici.

"V súvislosti s konaním osôb na samotnom štadióne polícia začala trestné stíhanie pre výtržníctvo, z ktorého sú podozrivé všetky osoby, ktoré neoprávnene vošli na hraciu plochu, ale aj tí, ktorí narušili verejný poriadok.

Polícia požiadala organizátora o kamerové záznamy a súčinnosť pri stotožnení konkrétnych osôb,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Zároveň pripomína, že za verejný poriadok na štadióne je v zmysle zákona o športových podujatiach zodpovedný usporiadateľ takéhoto podujatia. Polícia tvrdí, že v nedeľu usporiadateľ situáciu nezvládol.

Počas bezpečnostných opatrení policajti riešili ešte pred zápasom tri osoby za priestupky. Dvom fanúšikom Slovana policajti uložili za porušenie zákona o športových podujatiach blokové pokuty vo výške 200 eur.

Ďalší muž z fanklubu Slovana je podozrivý z vhadzovania pyrotechniky do davu.

Zápas Spartaka a Slovana, odvekých rivalov, bol označený ako rizikový. Najslávnejšie slovenské derby sa však hralo necelú štvrťhodinu.

Po tom, ako sa na ihrisko dostali tábory chuligánov z oboch strán, hlavný rozhodca Filip Glova zápas predčasne ukončil.

Súvisiace články