Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Do Žiliny sa vracia odchovanec Jánošík. S vedením klubu sa bavili už dlhšie

Lukáš Jánošík (vo výskoku) ešte v drese MŠK Žilina. (Autor: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)
TASR|13. sep 2021 o 14:22

V minulej sezóne pôsobil v Česku.

ŽILINA. Slovenský futbalový klub MŠK Žilina sa dohodol na zmluve do konca kalendárneho roka s 27-ročným krídelníkom Lukášom Jánošíkom.

Odchovanec "šošonov" bol momentálne bez klubovej príslušnosti, už niekoľko týždňov trénoval s prvým tímom a teraz bude trénerom k dispozícii už aj v zápasoch.

Jánošík pôsobil v Žiline od roku 2015 päť sezón, počas ktorých nastúpil v žltozelenom drese na 76 zápasov s bilanciou 17 gólov a 14 asistencií.

V minulej sezóne hral v Českých Budějoviciach, kde odohral 13 zápasov, dvakrát sa presadil v českej Fortuna lige strelecky.

V aktuálnom ročníku bol bez klubu, a preto trénoval najskôr s rezervou MŠK a neskôr aj s prvým tímom.

"Bol som voľný hráč a trénoval som s B-tímom. Ešte počas európskych predkôl som sa s vedením bavil o možnom návrate. Nakoniec došlo k dohode, za čo som rád, pretože budem doma. Určite som nabral v Česku skúsenosti, skúsil som si niečo iné.

Videli sme to aj v zápasoch proti Jabloncu, že česká liga je veľmi kvalitná, založená na súbojoch a fyzickom futbale. V Žiline sa pracuje veľmi dobre, preto verím, že mladší chalani posunú mňa a ja možno niečím posuniem zas ich," povedal pre klubový web.

Súvisiace články