Gólová radosť hráčov FC Košice.
Gólová radosť hráčov FC Košice. (Autor: TASR)
Svjatoslav Dohovič|11. aug 2024 o 09:15

Podbrezová si taký zlý začiatok súťaže nepamätá.

KOŠICE. Neskorý sobotný večer v Košickej futbalovej aréne dokonale už v prvom polčase ovládli domáci futbalisti.

Od úvodu hostí z Podbrezovej pritlačili a po dvoch náznakoch šancí už po necelých piatich minútach sa po rohu hlavou presadil Žan Medved, ktorý po necelej polhodine hry pridal aj druhý gól, keď sa po chybe hostí ocitol sám pred brankárom Adamom Dankom.

Definitívny klinec do rakvy bezzubej Podbrezovej zasadil Giannis Niarchos.

Prezúval si za čiarou kopačky a keď ho rozhodcovia pustili do hry, hostia naňho úplne zabudli a grécky útočník svoje dlhé sólo využil na uzavretie skóre na konečných 3:0.

Domáci sa tak tešili z prvého víťazstva v novej sezóne, hostia z Podbrezovej naopak čakajú nielen na prvé víťazstvo, ale aj na prvý gól.

Hetriková lopta si Medveda nenašla

„Dnes môžeme byť určite spokojní. Hrali sme výborný futbal najmä v prvom polčase, vzadu sme podržali nulu a máme prvé víťazstvo v sezóne.

V prvom polčase sme na 99 percent splnili to, čo sme na ihrisku chceli robiť a čo sme si povedali v kabíne.

Hrali sme vo vysokom tempe, súpera sme dobre tlačili,“ rozhovoril sa po zápase Medved, ktorý chytil v úvode sezóne streleckú fazónu a aj v druhom domácom zápase Košičanov dokázal dvakrát prekonať súperovho brankára.

Nebol ďaleko ani od hetriku, najmä v závere zápasu, keď sa viackrát spolu so spoluhráčmi rútil do prečíslenia, ale lopta si ho už nenašla. Ako priznal, chcelo to viac pokoja pri riešení týchto situácií.

„Jasné, že som mal chuť aj na hetrik. Ale teším sa z toho, čo sme dnes ukázali a teším sa aj zo seba, hoci to stále môže byť aj lepšie,“ dodal aktuálne najlepší strelec ligy.

"Spokojný budem, keď ním budem aj na konci sezóny. Stále je predo mnou aj pred mužstvom veľa práce, ale keď budeme takto pokračovať, môžeme byť úspešní,“ dodal.

Každá nula poteší

Spokojný bol po zápase aj tréner Gergely Geri, ktorý rovnako ako Medved vyzdvihol najmä prvý polčas.

„Mali sme výborný vstup do zápasu a odohrali veľmi dobrý prvý polčas, za ktorý musím chlapcov pochváliť.

To, čo sme si naplánovali, sme splnili do bodky a zápasový plán nám fungoval. Pomohli nám samozrejme aj góly, boli sme efektívni, čo nám chýbalo v predošlých zápasoch.

Ale vzhľadom na nepremenené šance v ďalšom priebehu zápasu, ešte stále musíme na efektivite pracovať,“ hodnotil zápas Geri.

Druhú nulu v sezóne vychytal v novom košickom drese brankár Dávid Šipoš.

„Každá nula poteší, ale teším sa najmä z prvého víťazstva v sezóne po dobrom výkone.

Prvý polčas bol z našej strany super, nepúšťali sme súpera do žiadnych šancí. V druhom polčase už pri takom výsledku trochu pracuje aj hlava.

Trochu sme sa stiahli a už som mal aj viac práce. Ale mojou úlohou je chytať a som rád, že som pár zákrokmi mužstvu pomohol,“ povedal Šipoš, ktorý sa blysol viackrát a efektný a efektívny bol najmä jeho zákrok pri hlavičke striedajúceho Davida Depetrisa.

Depetris verí, že góly prídu

„Nehodnotí sa to ľahko. O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase a musíme priznať, že domáci boli agresívnejší, využili situácie, ktoré sa im naskytli a boli efektívni.

My sme sa síce snažili hrať, ale nedarilo sa nám. V druhom polčase sme už boli aktívnejší, boli sme na lopte mali sme aj nejaké šance.

Keby sme dali gól, možno by sa zápas dostal do inej dimenzie. Ale nedali sme,“ poznamenal po zápase útočník David Depetris, ktorý prišiel na ihrisko po necelej hodine hry a mal dvakrát na hlave zdramatizovanie zápasu.

„Teším sa, že som sa do šancí dostal a chalani ma hľadali. Pri prvej hlavičke mi trochu vadilo svetlo a netrafil som ju dobre, druhú som už trafil dobre, ale brankár ma vychytal.

Verím tomu, že tie góly prídu,“ dodal narážajúc na to, že Podbrezovčania sa ani po troch kolách nedočkali gólovej radosti.

Prvopolčasová katastrofa

Po zápase sa dlhé minúty neotvárali dvere šatne hostí, do ktorej prišli okrem trénerov čistiť hlavy hráčom aj ľudia z manažmentu klubu.

Najmä prvý polčas bol zo strany Podbrezovej, ktorá taký zlý začiatok ligovej sezóny azda vôbec nepamätá, katastrofálny.

Zhodli sa na tom aj kapitán Matej Oravec aj tréner Vladimír Cifranič.

„Nastúpili sme do zápasu katastrofálne, v piatej minúte sme Košice postavili na nohy, dostali sme ďalšie dva góly a zápas sa zlomil.

Neviem čím to bolo, nič nám nevychádzalo, ani medzihra, prehrávali sme súboje. Ťažko sa hľadá niečo pozitívne na tom prvom polčase.

V druhom to už bolo lepšie, ale nepremenili sme šance a zaslúžene sme prehrali,“ priznal Oravec, na ktorého nadviazal tréner Cifranič:

„Z našej strany katastrofálny prvý polčas. Nenadviazali sme na výkon proti Slovanu, robili sme chyby, ktoré domáci využili.

Vôbec sme sa nedostali do hry, hoci sme hráčom zdôrazňovali, že musíme hrať celých deväťdesiat minút, aby sme súperov dokázali poraziť.

V druhom polčase to bolo lepšie, mali sme tam aj nejaké sľubné situácie, ale domáci si už výsledok postrážili.“

Podbrezovčania do Skalice, Košice na Slovan

Podbrezovčania musia podľa Depetrisa po košickom výprasku dvihnúť hlavy a ísť si po prvé víťazstvo už v ďalšom kole v Skalici.

„Keď v troch zápasoch nedáte gól, tak určite nemôžete byť spokojní so začiatkom sezóny.

Musíme sa pripraviť na Skalicu a ísť si po víťazstvo. Verím, že sa to zlomí a preklopí na našu stranu,“ dodal Oravec.

Košičanov v ďalšom kole čaká veľký súboj s majstrovským Slovanom Bratislava na Tehelnom poli.

„Ukázali sme aj dnes, že vieme hrať a môžeme byť problémom pre každého v lige.

Musíme mať sebavedomie a potvrdiť dobrú prácu tak ako dnes. Slovan má najväčšie meno na Slovensku a vždy sa s nimi ťažko hrá.

Prajem im v Lige majstrov, určite im budem držať palce a verím, že postúpia.

Zápasy s nimi sú vždy špeciálne. Určitý rešpekt máme, ale pôjdeme tam s tým, aby sme ukázali to najlepšie, čo v nás je a uvidíme, čo nám to prinesie,“ poznamenal košický útočník Medved.