(Autor: ŠK Slovan Bratislava)
Ivan Mriška|30. mar 2022 o 13:12

NŠK 1922 Bratislava remizoval s FK Lamač Bratislava 1:1.

BRATISLAVA. Domáci boli veľkým favoritom a zaslúžene išli do vedenia 1:0. Futbalisti NŠK 1922 Bratislava mali v štvrtej lige BFZ množstvo ďalších šancí, ale do zúfalstva ich dostával brankár.

Daniel Kastl z FK Lamač Bratislava zneškodnil niekoľko tutoviek a nakoniec sa stal hrdinom.

Brankár hlavou vyrovnal

V 85. minúte z brány vybehol do útoku a v samom závere hlavou vyrovnal na konečných 1:1.

„V tíme máme veľkú maródku, na striedačke bol iba náhradný gólman. Dohodli sme sa preto s trénerom, že v prípade nepriaznivého výsledku ho pošleme do brány a ja to skúsim v poli. S tým, že niekoho musíme samozrejme stiahnuť z hry,“ nevídaný ťah objasnil brankár FK Lamač Bratislava Daniel Kastl.

V 82. minúte uvidel domáci Ladislav Horvát červenú kartu. Práve to bol impulz, aby skúsený Kastl vybehol do útoku. Lamač začal hrať vabank s tromi útočníkmi.

„Som rád, že tento ťah vyšiel. Rozhodca nám vysvetlil, že keď si na striedačku zoberiem náhradný dres, nie je problém, aby som hral,“ prezradil a dodal s úsmevom:

„Za necelých desať minút som sa poriadne zadýchal. Mám katastrofálnu kondičku.“

Hral za reprezentáciu Slovenska

Kastl už v minulosti gól dal. Z jedenástky proti Svätému Juru. „V streľbe som celkom zdatný. Na tréningoch hrávame súťaž v pokutových kopoch. Kto ju vyhrá, ten dostane priestor v zápase,“ uviedol 24-ročný brankár a odchovanec ŠK Slovan Bratislava.

Daniel Kastl chytával v mládežníckych kategóriách za reprezentáciu Slovenska U15 a U16. Na turnaji Frenz International Cup v Malajzii patril medzi opory slovenského výberu a v štyroch zápasoch nedostal ani gól.

Daniel Kastl v reprezentácii Slovenska.
Daniel Kastl v reprezentácii Slovenska. (Autor: SFZ)

V roku 2014 bol na týždňovej skúške vo West Hame v Anglicku.

„Krásny areál, fantastické podmienky. Na slovenské pomery niečo nepredstaviteľné. Veril som, že môžem chytať na špičkovej úrovni. Slovan ma však nepochopiteľne nepustil. Ani na ďalšiu skúšku do Arsenalu.

Namiesto odchodu do Anglicka som zostal na lavičke v Slovane. Doteraz neviem, prečo mi tréneri prestali dávať šancu. Povedali mi, že nedostatočne trénujem, čo nie je pravda,“ spomína na smolné obdobie.

Zranil sa, dva roky nehral

Kastl mal kariéru výborne rozbehnutú, no zranil si koleno a absolvovať musel tri operácie. Ďalšie dva roky nehral, preto si neraz poplakal. Oporou v ťažkom období mu boli rodina a priatelia.

V Slovane chytal do kategórie U19, neskôr pôsobil v treťoligovej Rovinke a Petržalke.

„Keď som si zlomil zápästie, vedel som, že veľkému futbalu je koniec. Začal som sa preto uberať iným smerom.

Som finančný poradca a práca ma nesmierne napĺňa. Ako sa hovorí, všetko sa v živote pre niečo deje. Hoci je to smutné a zažil som v kariére veľa negatívnych vecí, asi to tak malo byť,“ zamyslel sa.

Zmenil zmýšľanie

V Lamači hrá futbal pre zábavu. Šport berie ako odreagovanie po každodennej práci.

„Zmenil som svoje zmýšľanie. Zmieril som sa s tým, čo bolo. A užívam si každú minútu na trávniku. Hoci sme teraz v tabuľke dole, verím, že to bude lepšie,“ uzavrel brankár FK Lamač Bratislava Daniel Kastl.