Momentka zo zápasu FC Tpelice - FC Baník Ostrava.
Momentka zo zápasu FC Tpelice - FC Baník Ostrava. (Autor: Twitter FC Baník Ostrava)
TASR|22. okt 2023 o 19:58 (aktualizované 22. okt 2023 o 20:28)

Pozrite si dnešné výsledky českej ligy.

PRAHA. Slovenský futbalista Erik Prekop zabezpečil svojím gólom triumf Bohemiansu 1905 nad domácim FK Jablonec 1:0 v 12. kole českej ligy.

Strelecky sa presadil v 25. minúte hry po prihrávke od Matyasa Kozáka. Hral do 57. minúty.

Ďalší slovenský útočník Ladislav Almási zariadil svojím gólom víťazstvo Baníka Ostrava na pôde Teplíc 1:0.

V nedeľnom zápase začal na lavičke náhradníkov a na ihrisko prišiel v 71. minúte, o päť minút neskôr skóroval a rozhodol o triumfe hostí.

Teplice hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Nemanju Mičeviča.

Sparta Praha nedala šancu Českým Budějoviciam a po suverénnom víťazstve 4:0 zostáva na čele tabuľky.

Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín chýbal v zostave "rudých" pre svalové problémy, na strane hostí odohrali celý duel Dávid Šípoš a Martin Králik.

Česká Fortuna liga - 12. kolo:

AC Sparta Praha - SK Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Góly: 17. Kairinen, 45. Pešek, 46. Sörensen, 76. M. Ševčík

/L. Haraslín nefiguroval na zápasovej súpiske pre zranenie - M. Králik a D. Šípoš celý zápas/

FK Teplice - FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Gól: 76. Almási, ČK: 45+2. Mičevič (Teplice)

/S. Bednár od 88. min - L. Almási hral od 71. min a v 76. min dal gól, M. Madleňák hral od 87. min, T. Rigo celý zápas, F. Blažek sedel na lavičke náhradníkov/

FK Jablonec - Bohemians 1905 0:1 (0:1)

Gól: 25. Prekop

/E. Prekop hral do 57. min, v 25. min dal gól/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Vystriedal a strelil gól. Almási rozhodol zápas v Tepliciach, Sparta stále lídrom