Čmelík strelil tretí gól v sezóne, Haraslín sa vrátil vo veľkom štýle

Lukáš Čmelík v drese SK Dynamo České Budějovice.
Lukáš Čmelík v drese SK Dynamo České Budějovice. (Autor: Twitter SK Dynamo ČB)
Sportnet, TASR|15. okt 2022 o 18:11 (aktualizované 15. okt 2022 o 21:02)

Čmelík nastúpil len na polčas, Haraslín hral hodinu.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola najvyššej českej súťaže nad FK Pardubice 5:2.

Slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín sa vrátil do diania po zranení, hral do 67. minúty a asistenciami sa podieľal na druhom a treťom góle domácich. Naposledy hral ešte v júli.

Sparta je s 23 bodmi na priebežnej druhej priečke o bod pred Slaviou Praha, ktorú v nedeľu čaká zápas s Mladou Boleslavou. Pardubice uzatvárajú 16-člennú tabuľku so 6 bodmi.

Slovenský stredopoliar Lukáš Čmelík skóroval v zápase medzi FK Teplice a Dynamo České Budějovice, keď ako striedajúci hráč prispel k víťazstvu hostí 2:0. V 85. minúte uzavrel skóre svojím tretím gólom v sezóne.

Pre Budějovice to bol štvrtý triumf v ročníku, po ktorom má v strede tabuľky 15 bodov.

Česká Fortuna liga - sobota - 12. kolo:

FK Teplice - České Budějovice 0:2 (0:0)

Góly: 53. Hellebrand, 85. Čmelík

/Martin Králik odohral celý zápas ako kapitán, Branislav Sluka do 90. min, Lukáš Čmelík hral od 46. minúty a strelil gól, Lukáš Skovajsa hral od 90. min, David Šipoš a Jakub Švec (všetci České Budějovice) boli na lavičke náhradníkov/

Hradec Králové - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Góly: 43. Rada (11 m), 88. Vašulín - 29. Řezníček

/Pavol Bajza odchytal celý zápas - Róbert Matejov hral do 90. minúty/

Bohemians Praha - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Góly: 70. Dostál - 3. Poulolo

/Erik Prekop odohral celý zápas - Juraj Chvátal hral do 46. minúty a dostal ŽK/

Sparta Praha - Pardubice 5:2 (2:1)

Góly: 8. Sörensen, 26. Kuchta, 60. Sadílek, 72. Minchev, 74. Wiesner - 15. Janošek, 67. Sychra

/Lukáš Haraslín hral do 67. minúty a prihral na dva góly, brankár Dominik Holec bol na lavičke náhradníkov - brankár Viktor Budinský bol na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Čmelík strelil tretí gól v sezóne, Haraslín sa vrátil vo veľkom štýle