Chelsea sa trápi aj v Lige majstrov, v Dortmunde prehrala

Thiago Silva strieľa gól rukou v zápase Borussia Dortmund - Chelsea FC v osemfinále Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|15. feb 2023 o 22:57

Jediný gól zápasu strelil domáci Adeyemi.

Liga majstrov - osemfinále, 1. zápas

Borussia Dortmund - Chelsea FC 1:0 (0:0)

Góly: 63. Adeyemi

DORTMUND. Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v úvodnom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov nad Chelsea Londýn 1:0 po góle Karima Adeyemiho.

Chelsea pricestovala do Vestfálska s vizitkou tímu, ktorý v tomto roku nestrelil ani v jednom z ôsmich zápasov viac ako jeden gól a toto konštatovanie platí aj po stredajšom večeri.

Zato forma Dortmundu vzbudzovala rešpekt, Borussia ťahala pred duelom s Chelsea šesťzápasovú víťaznú šnúru.

Priebeh zápasu Borussia Dortmund - Chelsea FC

I. polčas:

Hosťom sa po štvrťhodine podarilo skórovať, no gól Thiaga Silvu rukou neplatil. Dortmund trpezlivo čakal na svoju príležitosť, ktorá prišla v 27. minúte.

(Autor: SofaScore)

Brandt našiel finálnou prihrávkou Hallera, útočník Borussie však rozvlnil len bočnú sieť.

Domáci následne tŕpli pri dvoch príležitostiach Joaa Felixa. Portugalčan najskôr po prihrávke od Ziyecha prestrelil bránu a v 38. minúte poslal loptu do brvna.

II. polčas:

Po hodine hry Joao Felix netrafil odkrytú bránu a domáci podnikli rýchly brejk, na ktorého konci bol Adeyemi.

Chelsea takmer vyrovnala v 78. minúte. Koulibaly v šestnástke prepálil aj Kobela, ale Can v poslednej chvíli odkopol do bezpečia loptu kotúľajúcu sa do prázdnej brány.

V nadstavenom čase sa ocitol v tutovke Fernandez, Kobel bravúrnym zákrokom podržal svoj tím.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Chelsea sa trápi aj v Lige majstrov, v Dortmunde prehrala