Hráč Gentu má ohromnú formu, na hetrik mu stačili iba štyri minúty

Nigérijský útočník Gentu Gift Emmanuel Orban sa teší z gólu.
Nigérijský útočník Gentu Gift Emmanuel Orban sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)

Konferenčná liga - odveta osemfinále

Istanbul Basaksehir - KAA Gent 1:4 (0:4)

Góly: 88. Januzaj - 31., 32. a 34. Orban, 37. Cuyper

/prvý zápas 1:1, postúpil Gent/

BRATISLAVA. Futbalisti belgického Gentu sa stali prvými štvrťfinalistami Európskej konferenčnej ligy. V stredajšej osemfinálovej odvete zvíťazili na pôde tureckého Istanbulu Basaksehir 4:1.

Čistým hetrikom v rozpätí štyroch minút sa blysol Nigérijčan Gift Emmanuel Orban a následne na neho štvrtým gólom nadviazal Hugo Cuypers.

Orban má aktuálne fantastickú formu. V tomto mesiaci dal Gent vo všetkých súťažiach jedenásť gólov, z toho až deväť strelil práve Afričan.

Najskôr strelil víťazný gól v zápase proti Anderlechtu, následne vyrovnal prvý zápas proti Basaksehiru, cez víkend štyrmi gólmi zničil Zulte Waregem a tentokrát expresne rýchlym hetrikom rozhodol o postupe Gentu.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Hráč Gentu má ohromnú formu, na hetrik mu stačili iba štyri minúty