Bukayo Saka v súboji o loptu. (Autor: TASR/PA via AP)
Sportnet, TASR|12. mar 2024 o 23:49 (aktualizované 13. mar 2024 o 00:08)

Manko z prvého zápasu zmazal v 41. minúte Leandro Trossard.

Arsenal Londýn - FC Porto 1:0 po predĺžení (1:0, 1:0), 4:2 po rozstrele z 11 m

Rozhodoval: Turpin (Fr.), ŽK: Saliba, Arteta (mimo ihr.), Havertz - Pepe, Conceicao (mimo ihr.)

Diváci: 60.257

Arsenal: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior (106. Zinčenko) - Ödegaard, Rice, Jorginho (83. Gabriel Jesus) - Saka, Havertz, Trossard (106. Nketiah)

Porto: Costa - Joao Mario (85. Sanchez), Pepe, Otavio, Wendell - Nico (101. Eustaquio), Varela (90.+7 Grujič) - Conceicao (101. Borges), Pepe, Galeno - Evanilson (87. Taremi)

/prvý zápas 0:1, postupuje Arsenal Londýn/

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov.

V utorňajšom odvetnom osemfinálovom zápase zvíťazili nad FC Porto 2:1 po rozstrele z 11 m.

Prvý duel v Porte sa skončil triumfom domácich 1:0, v riadnom hracom čase odvety v Londýne zvíťazil Arsenal 1:0.

Priebeh zápasu

Leandro Trossard v 41. minúte využil prihrávku Martina Ödegaarda a zblízka otvoril skóre.

V 67. minúte sa Arsenal radoval druhýkrát, no predčasne, keďže VAR odhalil, že Ödegaardovmu presnému zásahu predchádzal faul Havertza.

V riadnom hracom čase sa o víťazovi nerozhodlo a rozuzlenie neprinieslo ani predĺženie.

Fotogaléria: Arsenal Londýn - FC Porto (Liga majstrov, osemfinále)

Hráči Arsenalu boli v rozstrele stopercentní, keď sa postupne presadili Ödegaard, Havertz, Saka aj Rice.

Spomedzi hráčov Neapola zaváhali dvaja - v druhej sérii Wendell, ktorý trafil do žŕdky a vo štvrtej Galeno, ktorého pokus zmaril brankár Raya.

Pred Arsenalom si postup medzi osmičku najlepších zabezpečili aj Bayern Mníchov, Paríž St. Germain, Manchester city, Real Madrid a FC Barcelona, ktorá v utorňajšej odvete zdolala SSC Neapol 3:1.

Štvrťfinálovú osmičku skompletizujú víťazi dvojzápasov Atletico Madrid - Inter Milano (prvý duel 0:1) a Borussia Dortmund - PSV Eindhoven (1:1).

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal sa v odvete zmohol len na jeden gól, o postupujúcom tak rozhodli penalty