Leandro Trossard oslavuje gól.
Leandro Trossard oslavuje gól. (Autor: TASR/PA via AP)
TASR|20. apr 2024 o 22:41

Sheffield po jednoznačnej prehre ostáva na dne tabuľky.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu vyhrali v sobotňajšom zápase 34. kola anglickej Premier League na pôde Wolverhamptonu 2:0.

Posunuli sa tak na čelo neúplnej tabuľky o bod pred Manchester City, ktorý má duel k dobru. O víťazný gól sa postaral Leandro Trossard v 45. minúte.

Poistku pridal v závere Martin Ödegaard. Jeho tím tak potvrdil úlohu favorita na trávniku tímu, ktorému patrí v tabuľke jedenáste miesto, o bod pred Fulhamom.

Burnley vyhralo na pôde Sheffieldu vysoko 4:1. Urobilo tak dôležitý krok v boji o záchranu a na zónu bezpečia stráca v neúplnej tabuľke tri body.

O pozíciu pred ním je Luton, ktorý prehral s Brentfordom vysoko 1:5. Burnley sa dostalo do dobrej pozície po dvoch góloch v priebehu dvoch minút, ktoré padli krátko pred prestávkou.

Víťazný strelil Lorenz Assignon a o kontaktný sa postaral na druhej strane Gustavo Hamer.

Jeho tím však zostal na dostrel len šesť minút a na poslednom mieste figuruje so sedembodovou stratou na predposledné Burnley.

Luton zaznamenal ďalšiu vysokú prehru po minulotýždňovej strate bodov na pôde Manchestru City (1:5) a na sedemnásty Nottingham, ktorý má zápas k dobru, stráca bod.

Hostí poslal v prvom polčase do dvojgólového vedenia Yoane Wissa a tím poskočil o jedno miesto na štrnástu pozíciu. Pätnásty Crystal Palace však odohral o dva zápasy menej.

Premier League - 34. kolo:

Wolverhampton Wanderers - FC Arsenal 0:2 (0:1)

Gól: 45. Trossard, 90.+5. Ödegaard

Luton Town - FC Brentford 1:5 (0:2)

Góly: 90.+2. Berry - 24. a 45.+1. Wissa, 62. Pinnock, 64. Lewis-Potter, 86. Schade

Sheffield United - FC Burnley 1:4 (0:2)

Góly: 52. Hamer - 38. Bruun Larsen, 40. Assignon, 58. Forster, 78. Gudmundsson