Gündogan zahodil šancu na hetrik, Salah zariadil výhru Liverpoolu

Radosť futbalistov Manchestru City po góle Ilkaya Gündogana.
Radosť futbalistov Manchestru City po góle Ilkaya Gündogana. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. máj 2023 o 19:05 (aktualizované 6. máj 2023 o 21:15)

Sam Allardyce nemal úspešnú premiéru na lavičke Leedsu.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v 35. kole Premier League nad Leedsom 2:1 vďaka dvom gólom nemeckého záložníka Ilkaya Gündogana.

Pred druhým Arsenalom majú na čele neúplnej tabuľky už štvorbodový náskok a sú na najlepšej ceste obhájiť majstrovský titul.

"Citizens" sa ujali vedenia v 19. minúte, keď Ryan Mahrez našiel v šestnástke Gündogana a ten namieril presne k bližšej žrdi. V 27. minúte po ďalšej alžírsko-nemeckej kombinácii zvýšil kapitán domácich na 2:0 strelou k vzdialenejšej žrdi.

V 84. minúte Gündogan nevyužil šancu na hetrik, keď nepremenil pokutový kop a hostia krátko na to znížili zásluhou Rodriga.

Neúspešnú premiéru v úlohe hlavného trénera Leedsu si odkrútil Sam Allardyce, ktorý v závere sezóny nahradil pri kormidle Javiho Graciu.

FC Liverpool sa vďaka víťazstvu 1:0 nad Brentfordom posunul v tabuľke na piate miesto, jediný gól vsietil v 13. minúte egyptský útočník Mohamed Salah.

Tottenham Hotspur zdolal v londýnskom derby Crystal Palace 1:0 gólom Harryho Kanea a v tabuľke sa posunul na šieste miesto. Na štvrtý Manchester United stráca šesť bodov, "červení diabli" majú navyše dva zápasy k dobru.

Trápiaca sa Chelsea zvíťazila na pôde Bournemouthu 3:1 vďaka presným zásahom Benoita Badiashilea a Joaa Felixa zo záverečnej desaťminútovky.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Gündogan zahodil šancu na hetrik, Salah zariadil výhru Liverpoolu