Godál zvládol, čo Ronaldo nedokázal. V piatok dali gól obaja

Cristiano Ronaldo v drese Al-Nassr FC.
Cristiano Ronaldo v drese Al-Nassr FC. (Autor: Twitter AlNassr FC)
Sportnet|3. feb 2023 o 18:02 (aktualizované 3. feb 2023 o 21:30)

Boris Godál skóroval pri debute.

AL-HASA. Cristiano Ronaldo sa po prestupe do Saudskej Arábie konečne dočkal. V treťom zápase za nový klub strelil svoj prvý gól.

Futbalisti Al-Fatef FC remizovali v 15. kole najvyššej súťaže Saudi Profesional League na vlastnej pôde s Al-Nassr FC 2:2.

V rovnaký deň strelil svoj prvý gól v súťaži slovenský obranca Boris Godál. Jeho Al-Adalah prehral na ihrisku Al-Ettifaq 2:3.

Ronaldo premenil penaltu

Cristiano Ronaldo zachránil hosťujúcemu tímu bod, keď v tretej nadstavenej minúte úspešne premenil pokutový kop.

Portugalčan v stretnutí už dvíhal ruky aj v prvom polčase, keď prekonal domáceho brankára. Rozhodca však následne správne odmával ofsajd.

V 12. minúte poslal domácich do vedenia Cristian Tello, ale ešte do prestávky vyrovnal Anderson Talisca. V 58. minúte sa tešili opäť domáci, keď sa presadil Sofiane Bendebka.

V 90. minúte však dostal Al-Nassr po faule v pokutovom území možnosť zahrávať pokutový kop, ktorý Ronaldo s prehľadom premenil.

V záver sa o rozruch postaral ešte Ronaldov brazílsky spoluhráč Talisca, ktorý za tvrdý zákrok dostal červenú kartu.

Al-Nassr sa priebežne dostal na čelo súťaže, keď predbehol Al-Šabab. Dva body stráca Al-Hilal, ktorý však odohrá zápas cez víkend.

Tridsaťsedemročný Ronaldo sa po odchode z Manchester United dohodol s klubom z Rijádu na dvaapolročnej zmluve, v tíme plní funkciu kapitána.

Godál zahviezdil

V Saudskej Arábii sa po prestupe z fortunaligovej Podbrezovej okamžite presadil 35-ročný obranca Boris Godál.

Pri debute dokázal dokonca kúsok, ktorý sa stále nepodaril ani hviezdnemu Ronaldovi. Dokázal streliť gól z hry.

Slovák v závere prvého polčasu vyrovnával na 1:1. Po tom, ako dvadsať minút pred koncom videl červenú kartu jeho spoluhráč Christofer Gonzales, však tím body nezískal.

Hostia sa síce dostali do vedenia v úvode druhého dejstva, no domáci futbalisti využili početnú výhodu a dokonale otočili skóre.

Hlavným trénerom Al-Adalah je Martin Ševela, jeho asistentom a kondičným expertom je Peter Čögley. Godála dotiahli, aby im pomohol so záchranou.

„My sa pozeráme iba na tabuľku. Sústredíme sa na to, aby sme zbierali body. Chceme si na konci povedať, že sme zachránení, nie len to, že sme si zahrali proti Ronaldovi,“ vravel pre Sportnet Godál krátko po prestupe.

Al-Adalah ostáva v pásme zostupu na predposlednom 15. mieste so štvorbodovou stratou na štrnásty Al-Khaleej, ktorý má navyše zápas k dobru.

Tabuľka Saudi Professional League

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Godál zvládol, čo Ronaldo nedokázal. V piatok dali gól obaja