Radosť hráčov AEK Atény. (Autor: Facebook AEK FC / ΠΑΕ ΑΕΚ)

Po výhre z prvého zápasu sa AEK Atény teší z postupu do ďalšej fázy súťaže.

Liga majstrov - odveta 3. predkola

AEK Atény - Dinamo Záhreb 2:2 (0:1)

Góly: 90+2. Araujo, 90+10. Vida - 45+2. Sutalo, 65. Ljubičič

/Prvý zápas 2:1, postupuje AEK Atény/

ATÉNY. Futbalisti AEK Atény postúpili do play-off o skupinovú fázu Ligy majstrov. V odvetnom zápase 3. predkola remizovali na domácom štadióne proti Dinamu Záhreb 2:2.

V celkovom súčte oboch zápasov tak zvíťazili 4:3.

Odvetný zápas sa nevyvíjal podľa predstáv domácich, keď už v závere prvého polčasu vyrovnal stav dvojzápasu Sutalo.

Druhý gól hostí pridal v druhom polčase Ljubičič a v tomto momente postupoval do ďalšieho kola Záhreb.

Domácich čas prišiel až v nadstavenom čase, keď najprv vyrovnal stav dvojzápasu Araujo.

Predĺženie sa však v Grécku nekonalo, keď po nepremenenej penalte Leviho Garciu skóroval chorvátsky obranca v drese Atén Domagoj Vida.

AEK Atény v play-off o skupinovú fázu Ligy majstrov vyzve belgické Antverpy, Dinamo Záhreb zabojuje o skupiny Európskej ligy proti českej Sparte Praha.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Infarktový záver odvety v Aténach. Záhreb z Ligy majstrov vyradil chorvátsky futbalista