Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

František Hossa končí v Spartaku Moskva

František Hossa. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. dec 2011 o 17:15

Tréner Spartaku Moskva František Hossa z tímu odchádza. Novým koučom bude Andrej Sidorenko, jeho asistentmi Alexander Titov a Dmitrij Jerofejev.

MOSKVA. Kolotoč personálnych zmien v klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Spartak Moskva pokračuje aj naďalej, tentoraz zasiahol slovenského trénera Františka Hossu.

Ako informuje oficiálna stránka moskovského klubu, z pozície dočasného kormidelníka prvého mužstva odchádza František Hossa, o stoličku prišiel aj jeho asistent Vadim Epančincev a viceprezident klubu Pavel Ni-Li.

Slovenský tréner so svojím asistentom odchádzajú z klubu po vzájomnej dohode s vedením tímu. Známe sú aj mená ich nástupcov na uvoľnené funkcie.

Generálnym riaditeľom sa stal Igor Chochľačov, hlavným trénerom Andrej Sidorenko, jeho asistentmi Alexander Titov a Dmitrij Jerofejev. Vedením juniorského tímu v mládežníckej súťaži MHL poverili Borisa Babajeva.

Ako je známe, päťdesiatdeväťročný František Hossa prišiel do Spartaka v novembri ako asistent Viktora Pačkalina a po dvoch týždňoch sa stal jeho dočasným nástupcom.

Pretrvávajúce neuspokojivé výsledky však ukončili pôsobenie aj slovenského kormidelníka.

V Spartaku Moskva pôsobí kvarteto slovenských hokejistov - okrem Hossovho syna Marcela aj obranca Ivan Baranka a útočníci Štefan Ružička s Jozefom Stümpelom.

Súvisiace články