Maďarská hokejová reprezentácia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|16. máj 2023 o 21:43 (aktualizované 16. máj 2023 o 23:18)

V ďalšom predĺžení šampionátu triumfovalo papierovo slabšie mužstvo.

MS v hokeji 2023 - skupina A

Francúzsko - Maďarsko 2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 17. Bertrand (Gallet, Rech), 30. Boudon (Bertrand, T. Bozon) – 20. Stipsicz (Sebök, Hári), 34. Galló (Sebök, Kiss), 62. Bartalis (Erdély, Horváth).

Rozhodovali: Frandsen (Dán.), Langin - Mackey (obaja Kan.), Hautamäki (Fín.), vylúčení na 2 min: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3075 divákov.

Francúzsko: Ylönen – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili, Guebey, Crinon, Thiry – Boudon, Texier, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Leclerc, Addamo, Rech – Ritz, Treille, Fabre – K. Bozon

Maďarsko: Bálisz – Stipsicz, Fejes, Szabó, Hadobás, Kiss, M. Horváth, Pozsgai, Garát – Sebök, Galló, Hári – Sofron, Bartalis, Erdély – G. Nagy, Papp, Terbócs – K. Nagy, Csányi, Vincze

TAMPERE. Francúzsko a Maďarsko dnes odohrali ďalší zápas v skupine A na MS v hokeji 2023. Zápas hostila Nokia Arena vo fínskom meste Tampere.

Maďari vďaka tejto výhre získali dva body. Ich hlavným cieľom je predovšetkým udržať sa v elitnej kategórii majstrovstiev sveta.

Oba predošlé zápasy Francúzov rozhodlo taktiež predĺženie. Proti Rakúšanom vyhrali, proti Dánom nie.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Francúzsko - Maďarsko na MS v hokeji 2023

I. tretina:

Úvodné dejstvo sa nieslo v znamení urputného boja a obom tímom chýbala kreativita.

Na prvý gólový moment sa čakalo do 18. minúty, keď využil presilovú hru Bertrand a poslal Francúzov do vedenia.

Do kabín sa však odišlo za vyrovnaného stavu, ktorý zabezpečil dvadsať sekúnd pred koncom prvej časti Stipsicz.

II. tretina:

Maďari sa mohli ujať vedenia v prostrednej časti, ale početnú výhodu o dvoch hráčov nevyužili.

France's Hugo Gallet, right, and Hungary's Balazs Sebok battle for the puck during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Guillaume Leclerc, centre, battles for the puck with Hungary's Bence Stipsicz, left, and Nandor Fejes during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Hungary's goalie Bence Balizs makes a save during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's goalie Sebastian Ylonen fails to save Hungary's side's third goal by Istval Bartalis during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Florian Chakiachvili, left, and Hungary's Istvan Terbocs battle for the puck the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Hungary's team players celebrate as they won the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
United States Michael Eyssimont, left, and Hungary's Kristof Papp battle for the puck during the group A match between United States and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
EBE 48 Tampere -  Na snímke dole uprostred hráč Francúzska Charles Bertrand oslavuje svoj úvodný gól v zápase Francúzsko - Maďarsko v základnej A-skupine na 76. MS v hokeji vo fínaskom Tampere 16. mája 2023.  FOTO TASR/AP

France's Charles Bertrand, centre, celebrates with teammates after scoring the opening goal during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

- Fínsko Tampere šport hokej MS2023 A-sk- Francúzsko Maďarsko
Hungary's Vilmos Gallo, right, celebrates after scoring his side's second goal past France's goalie Sebastian Ylonen during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
EBE 60 Tampere -  Na snímke hráči Maďarska oslavujú víťazstvo v zápase Francúzsko - Maďarsko (2:3 po predĺžení) v základnej A-skupine na MS v hokeji vo fínskom Tampere 16. mája 2023.  FOTO TASR/AP

Hungary's Istval Bartalis celebrates after scoring his side's third goal during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

- Fínsko Tampere šport hokej MS2023 A-sk  Francúzsko Maďarsko
Hungary's head coach Kevin Constantine watches the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Charles Bertrand, right, celebrates after scoring the opening goal during the group A match between France and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Tuesday, May 16, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

V 30. minúte prišiel zákonite trest v podobe inkasovaného gólu z hokejky Boudona a Francúzi druhýkrát v zápase vyhrávali.

V 34. minúte však francúzskej defenzíve ušiel Galló, ktorý prekonal Ylönena, a tak po štyridsiatich minútach bol stav znovu nerozhodný.

III. tretina:

V tretej tretine dominovala na oboch stranách pozorná defenzíva a zápas dospel až do predĺženia, v ktorom rozhodol o extra bode pre Maďarov Bartalis.

Hlasy po zápase

/Zdroj: IIHF.com/

Charles Bertrand, útočník Francúzska: "Mal som pocit, že Maďari hrali počas celého zápasu s veľkou odvahou. Bolo ťažké sa im vyrovnať a mám pocit, že vyhrávali viac súbojov ako my. S výsledkom sme nespokojní."

Kevin Constantine, tréner Maďarska: "Som si istý, že z psychologického hľadiska je tam pár otáznikov, ktorých vás víťazstvo zbaví a vytvorí silnejšiu vieru, že to dokážete. Zároveň si však nie som istý, či nás dva body udržia v elitnej kategórii."

István Bartalis, útočník Maďarska a autor víťazného gólu: "Vždy, keď sme inkasovali gól, dokázali sme reagovať. Nečakali sme, čo budú robiť oni. Vzali sme hru do vlastných rúk, preto sme vyhrali."

Domov»MS v hokeji 2023»Maďarsko senzačne porazilo Francúzov a pripísalo si prvé body