0 - 1
(0:1, 0:0, 0:0)

Slovinci nevsietili ani gól, tesne podľahli Nórsku

Slovinsko - Nórsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE.
Slovinsko - Nórsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|16. máj 2023 o 12:00 (aktualizované 16. máj 2023 o 17:59)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Slovinsko vs. Nórsko.

RIGA. Slovinsko a Nórsko dnes hrali ďalší zápas v skupine B na MS v hokeji 2023. Duel hostí Arena Riga v lotyšskom hlavnom meste. Nórsko vyhralo 1:0.

Oba tímy čakali na prvé víťazstvo na tomto šampionáte, ale o bod viac mali na konte Nóri, ktorí po nájazdoch nestačili na Kazachstan.

Miernym favoritom zápasu boli Nóri, ktorí zatiaľ so Slovincami na veľkom turnaji nikdy neprehrali a naposledy ich zdolali v olympijskej kvalifikácii.

Sledovali ste hokej s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: Slovinsko - Nórsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
16.05.2023 o 15:20
Slovinsko
0:1
60' minúta
Ukončený
Nórsko
Prehľad
Góly a asistencie: 15. Berg-Paulsen (Johannesen, Valkvae Olsen). Rozhodca: Bloski, Holm – Constantineau , Hynek.
Dôležitý zápas v súboji o záchranu dokázali vyhrať hráči Nórska a pripisujú si tak prvé tri body na turnaji. Slovinský tlak prišiel až v samom závere, kedy Sabolič netrafil poloodkrytú bránu. Slovinci tak zostávajú na poslednom mieste tabuľky bez zisku bodu.
Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný hokejový večer.
Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení Žiga Jeglič – Henrik Haukeland.
Koniec zápasu.
59:56
importantSabolič bol v dobrej pozícií, keď mal pred sebou poloodkrytú bránu, tú však netrafil. Následne ani dorážky neskončili za chrbátom Haukelanda.
59:29
Postavenie mimo hry Slovincov.
59:18
Oddychový čas Slovinska.
59:00
importantSlovinsko to skúša v šestici. Drozg zakončil od mantinelu, ale Haukeland bol pripravený a puk prikryl.
58:05
Olsen najprv zblokoval strelu Pavlina, a ešte dokázal oslobodiť svoj tím.
57:13
Hra je prerušená pretože puk skončil medzi divákmi.
56:55
Lillebergovu tvrdú ranu zastavil až dobrým zákrokom Krošelj.
55:37
Slovinské postavenie mimo hry.
54:55
Sabolič prihrávku na modrú čiaru, odkiaľ strieľal z prvej, lenžetúto strelu zblokoval Lilleberg.
54:18
Trettenes sa rútil do prečíslenia, chcel prihrávať na svojho spoluhráča. Túto prihrávku však vystihol Mašič.
Dnešné stretnutie sleduje 2167 divákov.
52:50
Haga skúšal strelu bekhendom z uhlu, Krošelj bol pozorný.
51:43
Olden si nakorčuľoval až na ľavý kruh, odkiaľ vystrelil, ale bránku netrafil.
50:52
Na pravej strane sa uvoľnil Robert Sabolič, ktorého pokus vyrazil puk betónom.
49:19
Kuralt strieľal z pravého kruhu, ale trafil len prvého hráča pred sebou.
48:15
Slovinsko ubránilo ďalšie oslabenie.
47:26
Magovać zblokoval tvrdú strelu od modrej čiary v podaní Andersena.
46:53
Olden to skúšal na bližšiu žrďku, ale Krošelj prerušil hru.
46:37
Nóri sú v plnom počte. A tak nasleduje ich presilová hra.
46:15
Vylúčenie v tíme Slovinsko:
Jan Urbas – 2 min., podrazenie.
45:20
Nóri sa oslobodzujú zásluhou Salstena.
44:58
Sabolič nastreľoval puk od modrej čiary, Kuralt sa snažil dorážať, ale to sa mu nepodarilo.
44:37
Vylúčenie v tíme Nórsko:
Mattias Nörstebö – 2 min., nedovolené bránenie.
43:38
Sabolič skúšal prestreliť Haukelanda z pravého krídla, ale brankár Nórska bol pozorný.
42:30
importantLilleberg dostal prihrávku pred bránu, nebezpečne zakončil, ale Krošelj puk vyrazil ramenom na ochrannú sieť.
41:37
Olimb sa preštrikoval k zakončeniu. S jeho pokusom nemal Krošelj problém. Slovinci sú v plnom počte.
40:30
Olsen strieľal z ľavej strany, ale slovinský brankár vyrazil puk do rohu
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:54.
Po druhej tretine stále platí stav 1:0 pre Nórsko. Slovinci síce dokázali prekonať Haukelanda v bráne, ale Tičarov gól nebol uznaný pretože mu predchádzal faul Mašiča.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:37
Robert Sabolič – 2 min., sekanie.
38:29
Vesterheim strieľal od modrej čiary, ale úspešný nebol. Slovinci sú v plnom počte.
37:54
Nóri v plnom počte.
37:04
37:04
importantZ osi útočného pásma strieľal voľný Trettenes z prvej, jeho pokus zamieril do žrdky Krošeljovej brány.
36:29
importantRok Tičar síce prekonal Haukelanda, ale predchádzal tomu faul Mašiča.
36:29
Bine Mašič – 2 min., nedovolené bránenie.
36:23
Johannesen v oslabení zakončoval, ale Krošelj nemal s týmto pokusom problém.
36:10
Urbas strieľal od modrej čiary, Haukeland vytiahol dobrý zákrok.
35:54
Einar Engeland Andersen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
35:20
Slovinsko vyhodilo puk cez všetky čiary. A tak je z toho zakázané uvoľnenie.
34:53
Verličova ďalšia zblokovaná strela.
33:35
Gregorc strieľal od modrej čiary, ale Haukeland jeho strelu videl a puk schoval do lapačky.
32:14
Po prihrávke Tomaževiča strieľal Žiga Jeglič spomedzi kruhov, ale jeho strelu zblokoval obranca Nórska.
31:30
Nóri sú v plnom počte.
31:03
importantSabolič z pravej strany svojou strelou triafa hornú žrdku Haukelandovej brány.
29:49
Verličova strela z osi útočného pásma bola zblokovaná.
29:30
Mathias Trettenes – 2 min., podrazenie.
28:35
importantHoff strieľal z ľavého kruhu, ale Krošelj bol pozorný a puk kryje vo svojej výstroji.
27:09
Panceho strelu od mantinelu vyrazil Haukeland betónom.
26:32
importantSimčič s Drozgem kombinovali v útočnom pásme. Simčič sa dostal k nebezpečnému zakončeniu, ale bránu netrafil.
25:24
Hoff strieľal od modrej, Krošelj puk chytá lapačkou.
24:53
Kasastul strieľal príklepom z ľavého kruhu, avšak netrafil bránu.
24:37
Martinsen sa snažil uvoľniť, Gregorc ho však obral o puk.
23:38
Verlič tečoval puk pred bránou, Haukeland puk prikryl.
22:31
Krogdahl dobre strieľal od modrej, Krošelj nič nevidel, ale stihol zasiahnuť betónom.
21:01
Zakázané uvoľnenie Slovinska.
20:31
Berg -Pausen to tentokrát skúšal na vzdialenejšú žrď, Krošelj puk vyrazil lapačkou.
20:08
Haukeland prerušuje hru, keď puk nahadzoval pred bránu Gregorc.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú Nóri 1:0 zásluhou Berg-Pausena. Na začiatku tretiny boli aktívnejší Slovinci, ale gól z toho nevyťažili.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:05.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:45
17:19
importantDrozg pálil z pravého kruhu, Haukeland puk vykopol len k Urbasovi. Ten strieľal hneď do odkrytej časti brány, ale Haukeland sa stihol presunúť.
17:03
Urbas svojou strelou trafil len pred sebou stojaceho hráča.
16:45
Johannes Johannesen – 2 min., držanie.
16:24
Drozg sa snažil zťahovačkou dostať k strele, to mu však nevyšlo.
14:27
importantVesterheim dorážkou neprekonáva Krošelja.
14:05
14:05
goalNórsko dalo gól!
Nóri sa dostávajú do vedenia. THOMAS BERG-PAUSEN dostal prihrávku na útočnú modrú čiaru, odkiaľ si nakorčuľoval na ľavý kruh a strelou zápästím na bližšiu tyč prekonáva brankára Slovinska.
Asistencie: Johannes Johannesen, Thomas Valkvae Olsen
13:14
Haukeland spravil za bránou chybu, ktorú dokázal na poslednú chvíľu napraviť.
12:18
Haga to skúšal z ľavého kruhu. Brankár Slovinsko drží puk v lapačke. Nasleduje reklamná pauza.
10:55
Trettenes skúšal prekvapiť brankára Slovinska z ostrého uhla, ale Krošelj bol pozorný.
10:00
Nóri sa držia na puku v útočnom pásme, ale žiadnu nebezpečnú šancu si nevytvorili.
08:23
06:38
Nóri boli nasťahovani v útočnom pásme. Lillberg skúšal strelu na bližšiu žrdku, ale Krošelj ju mal pokrytú.
05:09
importantVikingstad sa dostal do gólovej pozície, potiahol si puk aj brankára do strany, ale bránu netrafil.
04:56
Panceho strela bola nepresná.
03:49
Drozgova strela z druhej vlny bola zblokovaná.
03:25
Johannesen stieľal, Krošelj puk chytá.
01:03
importantTičar sám pred bránou, triafa len bočnú sieť.
00:27
Urbas strieľal z pravého kruhu, nórsky brankár bol však pozorný.
00:05
Úvodné buly vyhrali Nóri, ktorý nahadzajú puk do útočného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Gregorc, Pavlin (A), Magovać, Čepon, Crnovič, Mašič, Štebih – Urbas (C), Jeglič, Verlič – Sabolič, Tičar (A), Kuralt – Drozg, Simšič, Ograjenšek – Pance, Čimžar, Tomaževič – Zajc
Tréner: Matjaž Kopitar

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Lilleberg, Nörstebö, Johannesen (A), Bjorvik Holm, Krogdahl, Kasastul, Engeland, Andersen – Berg-Paulsen, Vikingstad, Olsen – Olden, Trettenes (A), Martinsen – Haga, Olimb (C), E. Salsten – Vesterheim, H. Salsten, Hoff – Steen
Tréner: Tobias Johansson

Rozhodca: Bloski, Holm – Constantineau , Hynek.
Vítam Vás pri sledovaní Majstrovstiev sveta 2023. V dnešnom poobedňajšom zápase v B-skupine sa stretnú Slovinsko a Nórsko.

Slovinsko – Slovinci v prvom zápase nestačili na Švajčiarov, keď prehrali 0:7. V ďalšom zápase narazili na ďalšieho favorita z Kanady, aj napriek bojovnému výkonu prehrali 2:5. Slovinci sa po dvoch zápasoch nachádzajú na poslednom mieste so skóre 2:12.

Nórsko – Nóri sa v prvom zápase stretli s Kazachstanom. Napriek tomu, že v zápase viedli 2:0 aj 3:1,tak prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch. V druhom zápase narazili na Švajčiarsko. V tomto zápase nedali ani jeden gól, a tak prehrali 0:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body