6 - 2
(1:0, 1:1, 4:1)

MS v hokeji 2023: Dánsko vyhralo súboj s Rakúskom, Dáni gólovo dominovali

Dánsko - Rakúsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE.
Dánsko - Rakúsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|16. máj 2023 o 12:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Dánsko vs. Rakúsko. Dánsko zvíťazilo vysoko 6:2.

TAMPERE. Dánsko a Rakúsko dnes odohrali ďalší zápas v skupine A na MS v hokeji 2023. Duel hostila Nokia Arena vo fínskom Tampere. Dáni triumfovali vysoko 6:2.

Dáni mali na konte päť bodov za víťazstvá nad Maďarskom a Francúzskom a vďaka víťazstvu nad Rakúšanmi sa priblížili postupu do štvrťfinále.

Rakúsko v úvodnom súboji podľahlo Francúzsku 1:2 po predĺžení a následne podľahli aj favorizovanému Švédsku jednoznačne 0:5.

Sledovali ste s nami hokej naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: Dánsko - Rakúsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2022/2023
16.05.2023 o 15:20
Dánsko
6:2
60' minúta
Ukončený
Rakúsko
Prehľad
Góly a asistencie: 10. Ehlers (Jensen Aabo, O. Lauridsen), 34. Andersen (Aagaard), 47. Jensen Aabo (Andersen, Aagaard), 52. N. Jensen (M. Lauridsen), 53. Lassen (Andersen), 58. Russell (Ehlers) – 28. Raffl (Schneider, Heinrich), 49. Schneider (Rossi, Maier). Rozhodca: S. Fernandez, S. Hunnius.
Dánsko poráža v zápase Skupiny A Rakúsko s prehľadom 6:2. Prvé dve tretiny boli vyrovnané a v 48. minúte delil oba tímy len jeden gól. Záverečná 10-minútovka však skončila jasnou dominanciou Dánska, keďže sa v nej presadili Jensen, Lassen a Russell.
Dánsko sa v tabuľke posúva na druhé miesto, no čakať ho budú zápasy s ťažšími súpermi. Rakúsko ostáva šieste.
Koniec zápasu.
59:05
Peter Schneider vystrelil od modrej čiary a po ňom ešte skúšal dorážať Zwerger. Táto akcia však Rakúšanom zníženie nepriniesla.
58:13
Christian Wejse mohol ešte zvýšiť, ale jeho zakončenie mierilo len vedľa brány.
57:03
57:03
goalDánsko dalo gól!
Ehlers teraz dobrou zadovkou našiel PATRICKA RUSSELLA a ten z jasnej pozície už nezaváhal a presnou strelou prekonal Kickerta.
Asistencia: N. Ehlers
Lukas Haudum sa snažil vystreliť z ťažkej pozície. Puk mu nakoniec príliš dobre nesadol a bránu netrafil.
55:30
Mathias Bau Hansen sa pokúsil presadiť individuálne. Zakončenie mu však príliš nevyšlo a Kickert puk prikryl.
53:50
Dáni teraz dobre držia puk pri mantineli v útočnom pásme a približujú sa tak koncu zápasu.
53:00
53:00
Po vyhratom vhadzovaní sa puk dostal ku MATIASOVI LASSENOVI a ten potom tvrdou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Dáni tak úplne ovládajú záver zápasu a 3 body by im tak nemali ujsť.
Asistencia: N. Andersen
52:35
Rakúšanom je po nepresnej rozohrávke odpískané zakázané uvoľnenie.
51:46
51:46
Po rýchlej kombinácii Dánov našiel priestor medzi Kickertovými betónmi NICKLAS JENSEN a Dánom tak prinavrátil dvojgólové vedenie.
Asistencia: M. Lauridsen
51:40
Ehlers sa opäť dostal do dobrej streleckej pozície, ale trafil iba betón súperovho brankára.
51:20
Ehlersova strela skončila len u brankára Kickerta.
50:55
Dáni vyhrali buly a okamžite sa tak usadili v útočnom pásme.
50:41
Kilian Zündel sa dopustil nedovoleného zákroku a Dánsko si bude môcť zahrať presilovku.
49:10
Rakúšania sú naďalej aktívni a snažia sa tráviť čo najviac času v útočnom pásme.
48:40
48:40
goalRakúsko dalo gól!
Rossi po obídení brány fantasticky našiel pred bránou PETRA SCHNEIDERA, ktorý už z malej vzdialenosti puk doklepol do brány.
Asistencie: M. Rossi, D. Maier
47:30
Otvorený priestor sa snažil využiť Jensen, ale bránu sa mu nakoniec trafiť nepodarilo.
46:37
46:37
JESPER JENSEN AABO dostal prihrávku do voľného priestoru a tvrdou delovkou nasmerovanou pod tyčku zvýšil stav na 3:1.
Asistencie: N. Andersen, N. Aagaard
45:20
Rakúšania sa snažia napádať rozohrávku Dánska. Zatiaľ im to ale gólovú príležitosť neprinieslo.
43:37
Hra sa nakoniec prerušuje po nepresnej prihrávke Rakúska, ktorá končí zakázaným uvoľnením.
42:35
Od začiatku sa zatiaľ hrá bez prerušenia. Po aktívnom úvode Rakúšanov však teraz nevidíme žiadne nádejné príležitosti.
41:15
Vyrovnať teraz mohol aj Rossi, no nakoniec ani on neprekonal Dichowa.
40:50
importantBenjamin Nissner sa dostal do dobrej streleckej pozície, ale pukom opečiatkoval len tyčku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Dánsko vedie o 1 gól aj po druhej tretine. Rakúšanom sa síce podarilo vyrovnať zásluhou Raffla, no po ich chybe v rozohrávke potom Dánom vrátil vedenie Andersen. Pred poslednou tretinou je tak stále bližšie k víťazstvu Dánsko.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
V samom závere dostal ešte príležitosť Mikkel Boedker. Puk bo brány ale nakoniec nepretlačil.
39:41
Rakúšania sa dopustili ofsajdu.
39:00
importantThomas Raffl tentoraz na dvakrát skúšal prekonať súperovho brankára. Raz ale trafil iba jedného z obrancov a potom Dichow puk vyrazil.
37:40
Lukas Haudum teraz vypálil od modrej čiary tvrdo na bránu. Nakoniec však iba rozzvonil tyč.
36:55
Rakúšania teraz vyrazili do rýchleho protiútoku, ale ani Dichow nepustil puk za svoj chrbát.
36:14
Jensen si nakorčuľoval do priestoru medzi kruhmi a preveril Kickerta. Ten bol ale pozorný a puk vyrazil.
35:00
Po vstrelenom góle Dáni stiahli nohu z plynu a už sa tak netlačia smerom dopredu. Hra sa tak výrazne spomalila.
33:27
33:27
Druhú chybu v rakúskej rozohrávke už Dáni využívajú. Úspešným strelcom bol v tomto prípade NIKLAS ANDERSEN, ktorý puk namieril presne pod hornú tyčku.
Asistencia: A. Aagaard
33:02
importantDáni teraz vystihli rozohrávku súpera v útočnom pásme a do samostatného nájazdu sa rozbehol Nikolaj Ehlers. Momentálne najlepší strelec turnaja však tentoraz zlyhal a jeho pokus Kickert s prehľadom vychytal.
32:00
Po vyhratom buly pálil príklepom Ehlers. Tento pokus však na Kickerta ani len neprešiel.
31:50
Rakúšania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa tak vráti pred Kickerta.
31:24
Toto nahodenie puku sa Rakúšanom nepodarilo a do protiútoku sa vrhol Boedker. Jeho strelu ale taktiež vyrazil Kickert.
30:23
Dichow musel ostať pozorný aj pri tejto strele Rossiho. Nakoniec sa mu ale podarilo zakročiť a podržať puk.
30:15
Schneider tentoraz skúsil ohroziť bránu delovkou zo stredného pásma. Tento pokus však pre Dichowa nepredstavoval väčší problém.
29:30
Na druhej strane sa po Schneiderovej strele snažil opäť Raffl pretlačiť puk do brány. Tentokrát už ale Dichowa neprekonal.
29:17
Kickert musel aj teraz zasahovať po rýchlom protiútoku Dánov.
28:10
Dáni sa po inkasovanom góle prebudili a do šance sa dostal Morten Poulsen. Jeho backhandové zakončenie s následnou dorážkou ale Kickert pochytal.
27:15
27:15
Rakúsko sa po víťaznom buly usadilo v útočnom pásme a po dobrej kombinácii pálil z prvej Schneider. Jeho strelu sa podarilo tečovať THOMASOVI RAFFLOVI, ktorý tak vyrovnal na 1:1.
Asistencie: P. Schneider, D. Heinrich
26:57
Anders Koch podrazil svojho súpera a Rakúšania tak budú mať príležitosť v podobe presilovky.
25:20
Rakúsko sa pokúsilo o ďalšie nahodenie do útoku, ktoré sa dostalo pred Dichowa. Dánsky brankár potom puk sám vyhodil zo svojej obrannej tretiny.
23:52
importantEhlers teraz pri rýchlom útoku puk šikovne prenechal Jensenovi a ten okamžite pálil. Kickert však predviedol dobrý zákrok a tím podržal.
23:35
Rakúšanom sa podarilo dostať puk na dlhší čas do útočného pásma, ale tam sa hralo len pri mantineli a ku strele nedošlo.
22:18
V úvode druhého dejstva vidíme viacero nepresností a Dáni sa teraz dopustili zakázaného uvoľnenia.
21:19
Dáni si príliš dlho hľadali vhodnú príležitosť na strelu a nakoniec tak Kickerta ani neohrozili. Rakúsko hrá v plnom počte.
20:40
Dánom sa podarilo usadiť v pásme a budú sa snažiť ešte využiť presilovku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Dánsko po prvej tretine vedie nad Rakúskom zásluhou presného zásluhu Nikolaja Ehlersa. Dáni budú navyše pokračovať v druhej tretine v presilovke a zatiaľ tak tento duel majú dobre rozbehnutý.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
importantEhlers teraz dostal množstvo priestoru, čo využil na tvrdú strelu príklepom. Kickert však puk vyrazil pohotovým zákrokom.
19:46
Ehlers sa snažil prihrávať pred bránu na jedného zo spoluhráčov, ale situáciu dobre prečítal Kickert.
19:19
Ehlers si vďaka svojim korčuliarskym schopnostiam dokázal vypýtať faul a Dánsko tak bude mať ďalšiu presilovku.
18:25
V závere prvej tretiny sa ani jednému z tímov nedarí nič vymyslieť v útoku a hru sprevádzajú viaceré nepresnosti.
16:50
importantPriestor na modrej čiare využil Dominique Heinrich na rýchlu strelu. Jeho delovka však opečiatkovala iba tyčku.
15:35
Bernd Wolf predviedol zaujímavú individuálnu akciu a prešiel cez viacerých hráčov súpera. Nakoniec mu ale finálna kľučka nevyšla a Dichow tak nemusel zakončovať.
14:45
importantRakúšania spravili chybu v rozohrávke a do šance sa tak dostal Christian Wejse. Jeho strelu z priestoru medi kruhmi ale skvelo vychytal Kickert.
13:37
Kilian Zündel vystrelil švihom od modrej čiary, ale Dichowovi sa ho podarilo vychytať.
13:09
Dánom táto rozohrávka nevyšla a dopustili sa tak zakázaného uvoľnenia.
12:06
Jeden z dánskych hokejistov dostal dobrú prihrávku a mohol ísť prakticky do samostatného nájazdu. Nakoniec sa mu ale puk nepodarilo spracovať.
11:15
Rakúsko bolo opäť istý čas v útočnom pásme, ale ani tentokrát si nevypracovalo žiadnu dobrú šancu.
10:33
Felix Scheel posielal pred bránu zaujímavú prihrávku, ale ani jeden z jeho spoluhráčov ju nedokázal spracovať.
09:32
09:32
Po dobrej kombinácii hráčov Dánska sa puk dostal ku NIKOLAJOVI EHRLERSOVI, ktorý pohotovým a presným zakončením otvoril skóre dnešného duelu.
Asistencie: J. Jensen Aabo, O. Lauridsen
08:19
Dánsko hrá v plnom počte.
08:12
Mario Huber teraz z malej vzdialenosti trafil puk vo vzduchu a poriadne tým ohrozil súperovu bránu. Dichow ale predviedol dobrý zákrok a svoj tím podržal.
07:45
Rakúšania sú teraz v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im nedarí nájsť si vhodnú streleckú pozíciu.
07:01
Peter Schneider teraz pálil z dobrej pozície, ale bránu sa mu trafiť nepodarilo.
06:30
Dánom sa tiež podarilo okamžite vyhodiť puk zo svojho pásma.
06:19
Oscar Fisker Mølgaard teraz oslabí svoj tím, keďže hákoval.
05:17
importantV závere početnej výhody Dáni zatlačili na svojho súpera, ale aj túto strelu Kickert chytil. Rakúšania už hrajú v plnom počte.
04:40
Druhá časť presilovky zatiaľ Dánom nevychádza a Rakúšania sa už viackrát oslobodili.
03:55
Po dobrej kombinácii pálil z prvej Jensen. Aj tentokrát bol ale Kickert pozorný a puk chytil.
03:30
Rakúšanom sa hneď podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.
03:17
Manuel Ganahl sa dopustil podrazenia a Dánsko si tak zahrajú prvú presilovku.
03:04
Nicklas Jensen sa teraz vybral do rýchleho protiútoku a z dobrej pozície vystrelil na bránu. Kickert však puk dokázal vyraziť.
01:40
Rakúšania sú spočiatku aktívnejší a trávia viac času v útočnom pásme.
00:57
Raffl sa snažil po nahodení dotlačiť puk do brány, ale nakoniec sa mu to nepodarilo.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Dichow (Sorensen) – Lassen, M. Lauridsen, A. Koch, Jensen Aabo (C), Krogsgaard, O. Lauridsen, Gammelgaard – N. Jensen, Russell (A), Ehlers – Boedker (A), Poulsen, Storm – Scheel, Mølgaard, Andersen – Bau Hansen, Wejse, Olesen – Aagaard.
Tréner: H. Ehlers

Rakúsko: Kickert (Starkbaum) – Nickl, Wolf, Zündel, Heinrich (A), Maier, Brunner, Strong, Wimmer – M. Huber, Wukovits, P. Huber – Schneider, Nissner, Raffl (C) – Haudum, Rossi, Zwerger – Thaler, Achermann, Ganahl (A).
Tréner: R. Bader

Rozhodca: S. Fernandez, S. Hunnius.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z Majstrovsiev sveta. V Skupine A na seba narazia Dánsko a Rakúsko.

Dánsko
Dánom vstup do šampionátu pomerne vyšiel, keď proti Maďarsku a Francúzsku stratili iba jeden bod. Francúzov síce zdolali až po predĺžení, no dnes budú mať ďalšiu šancu zabodovať a priblížiť sa postupu do štvrťfinále. Potom ich už totiž čakajú len papierovo kvalitnejší súperi.

Rakúsko
Rakúšania zatiaľ dokázali vybojovať jeden bod za prehru po predĺžení s Francúzskom a o deň na to ich Švédi porazili 5:0.V ich snahe o záchranu bude kľúčovým zápas s Maďarskom, no pomôcť by si bodovo mohli aj dnes.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»MS v hokeji 2023: Dánsko vyhralo súboj s Rakúskom, Dáni gólovo dominovali