Bordeaux doma opäť prehralo, za polčas trikrát inkasovalo

Momentka zo zápasu francúzskej ligy Bordeaux - Štrasburg.
Momentka zo zápasu francúzskej ligy Bordeaux - Štrasburg. (Autor: FC Girondins de Bordeaux/ twitter)
Sportnet, TASR|4. apr 2021 o 17:21 (aktualizované 4. apr 2021 o 23:17)

Cenný triumf si pripísali hráči Štrasburgu.

PARÍŽ. Futbalisti Štrasburgu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 31. kola francúzskej najvyššej súťaže na pôde Bordeaux 3:2. Atraktívny futbal sa hral najmä v prvom polčase, v ktorom padlo všetkých päť gólov.

Domáci síce gólmi Baysseho a Hwanga skorigovali výsledok z 0:3 na 2:3, ale po zmene strán sa im už nepodarilo vyrovnať skóre zápasu. Prehrali tak tretie stretnutie na vlastnom štadióne v sérii.

Už štvrtú remízu v ostatných piatich ligových dueloch si pripísal Montpellier. Tentokrát získal bod na pôde Angers a na pozíciu zaisťujúce účasť v pohárovej Európe stráca už štyri body.

Ligue 1 - 31. kolo:

Bordeaux - Štrasburg 2:3 (2:3)

Góly: 36. Baysse, 45.+1 Hwang - 6. Kone, 21. Diallo, 30. Ajorque

Lorient - Brest 1:0 (1:0)

Gól: 45. Abergel, ČK: 90.+4 Belkebla (Brest)

Nantes - Nice 1:2 (1:2)

Góly: 32. Toure - 11. a 29. Dollberg (prvý z 11 m)

Reims - Rennes 2:2 (0:0)

Góly: 60. Dia, 81. Konan - 75. a 84. Guirassy (prvý z 11 m), ČK: 85. Cassama (Reims)

Angers - Montpellier 1:1 (0:0)

Góly: 72. Bahoken - 47. Mavididi

Nimes - St. Etienne 0:2 (0:1)

Góly: 23. Khazri, 66. Bouangaóly

Marseille - Dijon 2:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Balerdi, 79. Alvaro

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Bordeaux doma opäť prehralo, za polčas trikrát inkasovalo