Sportnet, TASR|14. máj 2023 o 17:44

O výhre Dánska rozhodol Russell.

MS v hokeji 2023 - skupina A

Francúzsko – Dánsko 3:4 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 26. Leclerc (Rech, Boudon), 29. Rech, 40. Addamo (Boscq, Gallet) – 9. Ehlers (M. Lauridsen, N. Jensen), 19. Bödker (Jensen Aabo, Bau Hansen), 31. Olesen, 62. Russell (M. Lauridsen, Ehlers)

Rozhodovali: Björk (Švéd.), Kaukokari (Fín.) – Davis (USA), Ondráček (ČR), vylúčení: 4:3 na 2 min., navyše Claireaux (Francúzsko) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0

Diváci: 4542

Francúzsko: Ylönen – Boscq, Gallet, Chakiachvili, Llorca, Onno, Crinon, Guebey – T. Bozon, Texier, Addamo – Fabre, Perret, Claireaux – Rech, Boudon, Bertrand – K. Bozon, S. Treille, Ritz – Leclerc

Dánsko: Dichow – M. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo, Koch, M. Jensen, O. Lauridsen, Krogsgaard – Russell, Ehlers, N. Jensen – Bödker, Poulsen, Storm – Andersen, Aagaard, Mölgaard – Olesen, Wejse, Scheel – Bau Hansen

TAMPERE. Hokejisti Dánska zvíťazili v nedeľu vo svojom druhom vystúpení v A-skupine MS nad Francúzskom 4:3 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil v 62. minúte Patrick Russell, keď využil presilovú hru. Severania majú na svojom konte päť bodov a patrí im druhé miesto v tabuľke.

Francúzi si po víťazstve nad Rakúskom v predĺžení pripísali ďalší bod.

Dáni nastúpia na ďalší duel v utorok od 15.20 SELČ proti Rakúsku, Francúzi budú hrať v rovnaký deň od 19.20 s Maďarskom.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Francúzsko - Dánsko na MS v hokeji 2023

I. tretina:

Od úvodu sa hral svižný hokej so šancami na oboch stranách. Dáni sa dostali do vedenia v polovici prvej časti, Ehlers využil presilovú hru.

France's Guillaume Leclerc, centre left, celebrates after scoring his side's first goal past Denmark's goalie Frederik Dichow during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Anthony Rech, left, scores his side's second goal past Denmark's goalie Frederik Dichow during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's goalie Sebastian Ylonen misses Denmark's side's third goal by Nick Olesen during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Justin Addamo, centre, scores his side's third goal during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Justin Addamo, centre, celebrates after scoring his side's third goal during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Justin Addamo, right, celebrates after scoring his side's third goal during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's team players celebrate after Nikolaj Ehlers scored the opening goal during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Nikolaj Ehlers celebrates after scoring the opening goal during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Denmark's Mikkel Boedker celebrates after scoring his side's second goal during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
KK79 Tampere - Dánsky hokejista Mikkel Boedker (vpravo) sa teší z gólu počas zápasu A-skupiny Francúzsko - Dánsko na MS 2023 v ľadovom hokeji 14. mája 2023 v Tampere. FOTO TASR/AP
Denmark's Mikkel Boedker, right, celebrates after scoring his side's second goal during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

- šport hokej majstrovstvá sveta
- MS2023 MS 2023 A skupina Fínsko Tampere
- Francúzsko - Dánsko
Denmark's Mikkel Boedker, right, scores his side's second goal past France's goalie Sebastian Ylonen during the group A match between France and Denmark at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

V 15. minúte stretnutia zákrok Claireauxa na Ehlersa posúdili rozhodcovia ako vrazenie na mantinel a útočník dostal trest na 5 min + DKZ. Bödker v početnej výhode zvýšil na 2:0.

II. tretina:

Francúzi však v prostrednej časti dokázali počas necelých troch minút náskok zmazať. Presadili sa Leclerc a Rech.

Olesen v polovici zápasu opäť vrátil Dánom vedenie, ale Addamo dvadsaťdeväť sekúnd pre koncom druhej tretiny opäť vyrovnal.

III. tretina:

Tretia tretina gól nepriniesla a tak muselo rozhodnúť až predĺženie.

Predĺženie:

V predĺžení dostali Severania šancu v presilovke, ktorú premenil Russell strelou do ľavého horného rohu bránky.

Hlasy po zápase

Mikkel Bödker, útočník Dánska a strelec gólu: "Nebol to najlepší zápas, aký sme odohrali. Nekontrolovali sme puk tak ako by sme chceli a mali sme problém dostať sa z vlastného pásma."

Patrick Russell, autor víťazného gólu Dánska: "V presilovke 4 na 3 je dosť priestoru na ľade. Snažil som sa len vystreliť a padlo to tam."

Anthony Rech, útočník Francúzska: "Sme hrdí na to, ako sme odohrali tento duel. Po prvej tretine sme boli v ťažkej pozícii. Počas prestávky sme sa porozprávali, čo nám pomohlo. V hre päť na päť sme boli lepším tímom a chceli sme im ukázať, že môžeme hrať s nimi vyrovnaný zápas."

/zdroj: IIHF/

Domov»MS v hokeji 2023»Francúzsko stiahlo dvojgólový náskok Dánska, to však rozhodlo v predĺžení