Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Francúzovi hrozí v Amerike väzenie, posielal fotky penisu tínedžerke

Francúzska dvojica Vanessa Jamesová a Morgan Cipres. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 9. dec 2020 o 14:00

Incident sa spočiatku snažili utajiť.

BRATISLAVA. Bývalý francúzsky reprezentant v krasokorčuľovaní Morgan Ciprés čelí v USA obvineniu zo sexuálneho obťažovania.

Ciprés je 29-ročný účastník zimných olympijských hier 2014 a 2018, ktorý na vrcholnej úrovni súťažil v športových dvojiciach po boku Vanessy Jamesovej.

Ešte v decembri 2017 však mal počas tréningov na Floride prostredníctvom instagramu poslať fotografie svojho penisu iba 13-ročnému dievčaťu.

Mladá krasokorčuliarka sa vtedy pripravovala v rovnakej hale ako Francúz.

Ako informuje americký denník USA Today, Ciprésovi hrozí až päť rokov za mrežami. Počas aktívnej kariéry s Jamesovou získal bronz na MS 2018, zlato na ME 2019 a dva roky predtým na kontinentálnom šampionáte aj bronz.

O konci kariéry informoval v septembri 2020. Aktuálne by sa mal zdržiavať v rodnom Francúzsku, kde sa chce venovať podnikaniu a pracovať na podpore výchovy krasokorčuliarskych športových dvojíc v krajine.

Rodičia mladej obete informovali, že vtedajší tréneri francúzskej dvojice John Zimmerman a Silvia Fontanová naliehali na mladú športovkyňu, aby incident zatajila, keďže sa stal tesne pred olympiádou 2018 v Pjongčangu.

Ciprés s Jamesovou pod piatimi kruhmi napokon obsadili 5. priečku.

Právna zástupkyňa maloletého dievčaťa Andrea Lewisová potvrdila, že v prípade ešte prebieha vyšetrovanie.

Ciprés už skôr uviedol, že sa rodine ospravedlnil prostredníctvom listu, keďže jeho žiadosť na osobné stretnutie rodina dievčaťa kategoricky odmietla.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články