Jakub Benko|1. sep 2020 o 18:06

Pozrite si fotogalériu z druhej etapy.

Tour de France 2020: Najlepšie momenty zo 4. etapy: fotogaléria

1.9.2020

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan bol účastníkom 4. etapy cyklistických pretekov Tour de France 2020.

Etapa mala kopcovitý charakter a Sagan tak nebojoval o víťazstvo. Zaujímavou však preňho bola rýchlostná prémia v prvej polovici etapy.

Najviac bodov získali šiesti jazdci v úniku a slovenský držiteľ zeleného dresu pre lídra priebežného poradia bodovacej súťaže tak bojoval o umiestnenie na pozíciách 7 až 15.

Sagan pri prejazde prémiou napokon obsadil 12. miesto, za ktoré získal štyri body. Udržal sa síce na prvom mieste v boji o zelený dres, avšak dobehol ho Sam Bennett.

Štvrtú etapu napokon vyhral Primož Roglič, Sagan prišiel do cieľa s viac ako 15-minútovou stratou.

Sagan aj Bennett majú na svojom konte 83 bodov. Na treťom mieste Je Kristoff, ktorý má momentálne 80 bodov.

Domov»Cyklistika»Tour de France»Sagan to bude mať v boji o zelený dres náročné. Ako stratil náskok?