Ďuricov debut priniesol Dukle prvé víťazstvo: Vyhrali sme bitku, ale nie vojnu

Ján Ďurica reprezentoval Slovensko aj na EURO 2016 vo Francúzsku. (Autor: Gabriel Kuchta - SME)
SITA|17. sep 2018 o 19:08

Slovenský futbalový obranca odohral v nedeľu prvý zápas v drese FK Dukla Praha.

PRAHA. Slovenský futbalový obranca Ján Ďurica odohral v nedeľu prvý duel v drese svojho nového zamestnávateľa FK Dukla Praha.

Jeho tím na domácom ihrisku zvíťazil v 8. kole najvyššej českej súťaže nad Slovanom Liberec 2:0.

Tridsaťšesťročný bek nechcel hodnotiť svoj výkon, pochválil však celý tím: "Vyhrali sme 2:0, myslím si, že zaslúžene. Aj keď samozrejme, Liberec tam mal nejaké šance, pri ktorých nás Filip Rada podržal."

Dukle sa zatiaľ vôbec nedarí a víkendový triumf proti Libercu bol vôbec jej prvý v sezóne. Ďuricu víťazstvo teší, ako však hovorí "vyhrali sme bitku, ale nie vojnu."

Bývalý slovenský reprezentant prišiel do kádra pražského klubu, aby priniesol skúsenosti do nefungujúcej defenzívy, ktorá v úvodných siedmich ligových kolách inkasovala až 19-krát.

Rodák z Dunajskej Stredy si uvedomuje, že pred jeho novým tímom je ešte veľké množstvo práce: "Sme len na začiatku. Treba si dobre oddýchnuť a pripraviť sa na ďalší zápas. Máme pred sebou ešte veľa súbojov, na to, aby sa Dukla nielen zachránila, ale mohla stúpať tabuľkou stále vyššie."

Dukla Praha je pre Ďuricu šiestym pôsobiskom v jeho kariére. Postupne hrával v Dunajskej Strede, Artmedii Petržalka, Saturne Moskovská oblasť, nemeckom Hannoveri a v tureckom Trabzonspore.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: