Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

Federer štvrtým hráčom s miestenkou na koncoročný šampionát

SITA|4. sep 2011 o 15:12

Švajčiar Roger Federer sa po Srbovi Novakovi Djokovičovi, Španielovi Rafaelovi Nadalovi a Britovi Andym Murraym stal štvrtým tenistom s istotou práva štartu na koncoročnom londýnskom "výberovom" šampionáte.

NEW YORK. Švajčiar Roger Federer sa po Srbovi Novakovi Djokovičovi, Španielovi Rafaelovi Nadalovi a Britovi Andym Murraym stal štvrtým tenistom s istotou práva štartu na koncoročnom londýnskom "výberovom" šampionáte Barclays ATP World Tour Finals, ktorý sa na tvrdom povrchu v hale O2 Arena uskutoční 20. - 27. novembra. Prepočet priniesla Asociácia tenisových profesionálov (ATP) na svojej internetovej stránke.

Tridsaťročný bývalý líder svetového rebríčka Federer, teraz tretí v renkingu, nadobudol istotu zásluhou sobotňajšieho víťazstva nad Chorvátom Marinom Čiličom v 3. kole dvojhry na grandslamových US Open v New Yorku.

Bazilejský rodák sa kvalifikoval medzi elitu jubilejný 10. raz v rade. Federer má z tohto podujatia 5 titulov, postupne sa radoval v rokoch 2003, 2004 (zhodne Houston), 2006, 2007 (v oboch prípadoch Šanghaj) a vlani v britskej metropole. Rekordérom v počte štartov bez prerušenia je Čech Ivan Lendl (12) pred Američanom Petom Samprasom (11).

Súvisiace články