Piatok, 22. októbra, 2021Meniny má Sergej

Federer sa rozišiel s trénerom Annaconom

(Autor: TASR/AP)
SITA|13. okt 2013 o 09:18

Po početných konverzáciách v ostatnom čase sme cítili, že je ten správny čas, aby sa naše cesty rozišli, uviedol Federer.

PARÍŽ. Švajčiarsky tenista Roger Federer v sobotu ukončil spoluprácu s trénerom Paulom Annaconom.

Tridsaťdvaročný 17-násobný grandslamový šampión tak učinil po štvrtkovom nezdare vo dvojhre aj štvorhre na turnaji v Šanghaji.

"Po úžasnom tri a pol roku spolupráce sme sa rozhodli posunúť sa ďalej. Keď sme začínali, mali sme víziu trojročnej snahy o dosiahnutie ďalšieho grandslamového titulu a získane postu svetovej jednotky. Okrem mnohých iných cieľov a skvelých spomienok sme dokázali splniť tieto dve predsavzatia. Po početných konverzáciách v ostatnom čase sme cítili, že je ten správny čas, aby sa naše cesty rozišli. Paul a ja zostávame priatelia. Chcem sa mu poďakovať za jeho pomoc," uviedol Federer na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Annacone, bývalý kouč Američana Peta Samprasa, začal spolupracovať s Federerom v auguste 2010 a v roku 2012 ho priviedol k siedmemu grandslamovému titulu na Wimbledone.

Rodák z Bazileja je momentálne siedmym hráčom renkingu a hrozí mu, že sa nedostane na koncoročný šampionát ATP World Tour Finals do Londýna, na ktorom triumfoval v minulosti šesťkrát.

Súvisiace články