Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Federer sa končiť nechystá. V pláne sú ešte aspoň dve až tri sezóny, vraví

Roger Federer sa končiť ešte nechystá. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. dec 2016 o 10:26

Švajčiar sa na Hopmanovom pohári vracia do tenisového diania. Pre zranenie pauzoval pol roka.

PERTH. Roger Federer pred vstupom do novej tenisovej sezóny nemyslí na koniec kariéry. Naopak, vo svojej hlave je nastavený na aktívne pokračovanie ešte také dva či tri roky. Švajčiar v auguste oslávil už 35. narodeniny.

"Na koniec nemyslím. Hovorím o tom len vtedy, keď dostanem konkrétnu otázku od zástupcov médií," vysvetlil Roger Federer.

Bazilejský rodák počas kariéry vyhral sedemnásť grandslamových turnajov vo dvojhre - viac ako ktorýkoľvek iný tenista. Posledný polrok však na okruhu ATP chýbal, doliečoval si operované ľavé koleno a chrbát.

Úvod roka ho zastihne v austrálskom Perthe, kde spoločne s devätnásťročnou Belindou Bencicovou bude reprezentovať Švajčiarsko v Hopmanovom pohári (1.- 7. 1. 2017), neoficiálnom svetovom šampionáte miešaných tenisových družstiev.

Keď Federer v júli 1998 vstúpil na hlavný okruh, mala jeho aktuálna spoluhráčka so slovenskými rodičmi jeden rok.

"Rozhodne to nevidím tak, že toto je môj posledný trip za tenisom do Austrálie. Myslím pozitívne a nie je to iba fráza," vysvetľoval Federer.

"Nie je to tak, že si ešte zahrám pol roka a potom skončím. V pláne sú minimálne dve až tri sezóny. Moja myseľ je nastavená na tenis dlhodobo.

Švajčiar čaká na grandslamový titul od Wimbledonu 2012. Počas polročnej absencie na súťažných kurtoch klesol vo svetovom rebríčku na šestnáste miesto.

16. miesto

patrí Rogerovi Federerovi vo svetovom rebríčku ATP.

"Víťaziť na turnajoch je ten úžasný pocit, pre ktorý hrám. Rebríček je sekundárny. Pokiaľ zostanem zdravý a bez zranení, myslím si, že ešte môžem spôsobiť súperom problémy," uviedol Roger Federer.

Federer a Bencicová vstúpia do Hopmanovho pohára a tým aj nového tenisového roka v pondelok 2. januára o 10.30 h SEČ súbojom proti Veľkej Británii. V jej farbách nastúpia Heather Watsonová a Dan Evans. Už na Nový rok sa Hopmanov pohár začne zápasmi Česko - USA (3.00 h SEČ) a Austrália - Španielsko (10.30 h).

Aj vo vyššom veku dokáže Roger Federer predvádzať parádne údery.

Súvisiace články