Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Federer s Hingisovou nebudú štartovať v mixe na olympiáde

Roger Federer si na olympiáde mix nezahrá. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. dec 2011 o 10:50

Bývalé svetové jednotky napokon nebudú štartovať v zmiešanej štvorhre za Švajčiarsko na olympijských hrách.

ZURICH. Hviezdne zloženie švajčiarskeho páru Roger Federer - Martina Hingisová pre miešanú štvorhru na budúcoročnej OH v Londýne zostane iba zbožným želaním tenisových fanúšikov.

"Martina a Roger sa porozprávali o celej veci a rozhodli sa, že spolu v Londýne účinkovať nebudú," zrušil špekulácie o spojení súčasnej a minulej tenisovej elity v jednu dvojicu Federerov tréner Severin Luthi.

Téma bola v médiách i medzi tenisovými priaznivcami horúcou asi polrok. Väčšou bariérou vytvorenia páru bol status Hingisovej, ktorá súťažný tenis nehrala od roku 2007. Vtedy sa rozhodla dať zbohom kariére namiesto toho, aby si odpykala trest za pozitívny dopingový nález.

Federer sa tiež staval pomerne chladno k myšlienke spárenia sa s košickou rodáčkou, keď tvrdil, že sa s bývalou svetovou jednotkou nikdy o tejto alternatíve nerozprával. Teraz sa však obaja ukončili špekulácie o spoločnom účinkovaní na olympijskom turnaji.

Federer bude v britskej metropole obhajovať s krajanom Stanislasom Wawrinkom titul v mužskej štvorhre a po hviezdnom ukončení uplynulej sezóny sa bude snažiť aj o titul v singli.

Súvisiace články