Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Federer nevylúčil mix s Hingisovou na OH 2016 v Riu

Roger Federer. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 11. mar 2015 o 13:28

"Problémom je, že si iba ťažko viem predstaviť nejakých pätnásť zápasov vo dvojhre, štvorhre aj mixe za osem dní, ak by som sa pokúsil absolvovať všetky tri disciplíny," vraví Švajčiar.

NEW YORK. Švajčiarsky tenista Roger Federer zverejnil, že krajanka Martina Hingisová ho oslovila v súvislosti s možným spoločným štartom v miešanej štvorhre na olympijských hrách 2016 v brazílskom Riu de Janeiro.

Niekdajší líder svetového rebríčka ATP vo dvojhre Federer nevylúčil, že pristúpi na návrh bývalej jednotky renkingu WTA Hingisovej, ktorá sa v tejto fáze svojej kariéry venuje už len deblu.

Zlato má iba zo štvorhry

"Povedal som jej, že o tom budem uvažovať. Problémom je, že si iba ťažko viem predstaviť nejakých pätnásť zápasov vo dvojhre, štvorhre aj mixe za osem dní, ak by som sa pokúsil absolvovať všetky tri disciplíny," povedal 33-ročný druhý muž terajšieho singlového hodnotenia Federer po svojom utorňajšom newyorskom exhibičnom zápase s Bulharom Grigorom Dimitrovom, citoval ho napríklad The Wall Street Journal.

Federer má z olympijských hier zlato vo štvorhre po boku Stana Wawrinku z Pekingu 2008, vo dvojhre získal striebro v Londýne 2012, vo finále na wimbledonskej tráve prehral s domácim Andym Murraym.

Spolu hrali na Hopman Cupe

Aktuálne 34-ročná košická rodáčka Hingisová a Federer hrali v najcennejšom drese na Hopmanovom pohári 2001 v austrálskom Perthe. V základnej skupine v troch zápasoch mixu nestratili ani set a pustili súperom len desať gemov v šiestich dejstvách, vo finále - už za nezvratného stavu 2:0 - podľahli Američanom Monice Selešovej a Janovi-Michaelovi Gambillovi.

Federer naposledy v mixe hral na Hopman Cupe 2002 s bojnickou rodáčkou Miroslavou Vavrinecovou, teraz už svojou manželkou. Dosiahli bilanciu 1:2. O možnom partnerstve s Hingisovou sa diskutovalo už pred Londýnom 2012, ale napokon to zostalo v rovine teórie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články