Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Francúzsky klub prevzali Američania, ich cieľom je návrat medzi elitu

Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. júl 2020 o 10:25

Nový prezident klubu pracoval aj pre Liverpool FC.

TOULOUSE. Francúzsky futbalový klub FC Toulouse podľa očakávania zmenil majiteľa.

Ten aktuálny Olivier Sadran úspešne uzavrel rokovania s americkou spoločnosťou RedBird o predaji 85-percentného balíka akcií klubu, ktorý v predčasne ukončenej ostatnej sezóne Ligue 1 skončil na 20. mieste tabuľky a zostúpil o úroveň nižšie. Sadran si ponechal 15-percentný podiel v klube.

"Sme veľmi hrdí na to, že sa budeme podieľať na novej kapitole FC Toulouse. Z klubu sa pokúsime vydolovať jeho potenciál," uviedol nový vlastník klubu Gerry Cardinale.

Nový majiteľ na post prezidenta klubu hneď angažoval Damiena Comolliho, ktorý v minulosti pracoval aj pre anglické kluby Liverpool FC, Arsenal Londýn či Tottenham Hotspur či francúzske tímy AS Monaco alebo AS Saint-Étienne.

"Uvedomujeme si, že mesto disponuje unikátnymi možnosťami. V klube sa chceme zaoberať vývojom mladíkov z celého regiónu," poznamenal Comolli.

"Stále cítim zodpovednosť za to, čo sa v klube deje. Aj po predaji väčšinového balíka akcií sa klub bude môcť spoľahnúť na moju podporu a pomoc," prezradil ešte v máji doterajší majoritný vlastník Olivier Sadran a povedal tiež, že FC Toulouse má na to, aby sa čoskoro vrátil medzi elitu francúzskeho futbalu.

Súvisiace články