Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Príbeh lásky a oddanosti. Fanúšik odkázal českému klubu sedem miliónov

V deň, keď Patrika Le Gianga uviedli ako novú posilu Bohemians Praha, zlomil si kľúčnu kosť. (Autor: ARCHÍV LE GIANG)
Jerguš Radačovský|14. feb 2020 o 12:10

Je to neuveriteľný príbeh, tvrdí riaditeľ klubu.

BRATISLAVA. Bol dlhoročným a oddaným fanúšikom českého klubu Bohemians 1905. Jan Houdek zomrel vlani vo veku 71 rokov, podľahol zákernej chorobe.

Oddanosť klubu však potvrdil aj v najťažších chvíľach. Bohemiansu odkázal majetok v hodnote sedem miliónov českých korún (približne 280-tisíc eur).

Klub o tom informoval na svojom webe.

"Mrzí ma, že napriek tomu, že sme mali toho dosť spoločného, sa môj život nepreťal so životom jedného verného fanúšika," povedal pre klubový web riaditeľ Bohemiansu Darek Jakubowicz.

Houdek pred smrťou odkázal klubu všetko, čo našetril. V celkovej hodnote odkázaného majetku sú nehnuteľnosti aj hotovosť.

"Chcel by som ho spoznať, poďakovať mu. Bohužiaľ, osud to nechcel a nedovolil nám to. To najmenšie, čo pre neho teraz môžeme urobiť, je postarať sa o jeho poslednú cestu a dôstojné rozlúčenie. Je to neuveriteľný príbeh vernosti, lásky a oddanosti ku klubu, k Bohemke," pokračoval Jakubowicz.

Vedenie Bohemiansu už dostalo prvé Houdkove dokumenty. Ich súčasťou je aj vstupenka z roku 2005 na prvý zápas po obnovení chodu klubu, keďže Bohemiansu hrozil pre finančné problémy zánik. Klub sa vtedy vrátil do súťažného futbalu.

Dar prekvapil veľa ľudí. "Keď som behal po bankách a vybavoval prepisy účtu, tak sa nikdy nestretli s tým, že by niekto niečo odkázal spoločnosti. Väčšinou sa niečo odkazuje fyzickým osobám, ale nie spoločnosti," dodal Jakubowicz.

Klub ešte nevie, ako s financiami naloží. Dedičstvo do firmy vedia vložiť len navýšením základného imania.

Jerguš Radačovský
Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články