Hancko gólom rozhodol o víťazstve. Sparta zdolala Glasgow Rangers

Radosť hráčov Sparta Praha po góle Dávida Hancka.
Radosť hráčov Sparta Praha po góle Dávida Hancka. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. sep 2021 o 20:47 (aktualizované 30. sep 2021 o 23:15)

Jeho gól bol jediným v zápase.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Dávid Hancko strelil gól vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny Európskej ligy, ktorým rozhodol o víťazstve pražskej Sparty nad Glasgowom Rangers 1:0.

Ľavý obranca českého tímu sa presadil v 29. minúte hlavou po rohovom kope Jakuba Pešeka.

(Autor: SofaScore)

Hancko odohral celý zápas, jeho krajan Lukáš Haraslín bol na ihrisku do 75. minúty a dostal žltú kartu. Škótsky tím dohrával bez vylúčeného Glena Kamaru.

Sparta je v tabuľke druhá so ziskom štyroch bodov za Olympique Lyon, francúzsky tím rozhodol o výhre 3:0 nad Bröndby IF po zmene strán.

SSC Neapol podľahol doma Spartaku Moskva 2:3 a na konte má iba jeden bod, o päť menej ako vedúci tím C-skupiny, ktorým je prekvapujúco Legia Varšava. Poľský zástupca zvíťazil nad Leicestrom City 1:0.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka pre zranenie opäť nefiguroval na súpiske Neapola, ktorý poslal do vedenia už v 1. minúte Elif Elmas.

Po polhodine slovenský rozhodca Ivan Kružliak vylúčil domáceho obrancu Maria Ruia a v nadstavenom čase prvého polčasu odpískal v prospech hostí jedenástku, ktorú však vzápätí na základe pomoci od VAR odvolal.

Spartak napokon po prestávke dokázal otočiť skóre aj zásluhou dvojgólového Quinceyho Promesa. Neublížilo mu ani vylúčenie Maximiliana Caufrieza.

Ferencváros Budapešť bez Róberta Maka prehral v G-skupine na domácej pôde s Realom Betis 1:3. Bayer Leverkusen triumfoval v Glasgowe nad Celticom 4:0.

V E-skupine potvrdilo úlohu favorita Lazio Rím víťazstvom 2:0 nad Lokomotivom Moskva. Belgický KRC Genk v zostave bez Patrika Hrošovského podľahol doma Dinamu Záhreb 0:3.

Európska liga - skupinová fáza, 2. kolo:

A-skupina:

AC Sparta Praha - Glasgow Rangers 1:0 (1:0)

B-skupina:

Real Sociedad San Sebastian - AS Monaco 1:1 (0:1)

Góly: 53. Merino - 16. Disasi

Sturm Graz - PSV Eindhoven 1:4 (0:1)

Góly: 55. Gorenc Stankovič - 32. Sangare, 51. Zahavi, 74. Max, 78. Vertessen

ČK: 89. Sangare (PSV)

C-skupina:

SSC Neapol - Spartak Moskva 2:3 (1:0)

Góly: 1. Elmas, 90.+4 Osimhen - 55. a 90. Promes, 81. Ignatov, ČK: 30. Rui - 82. Caufriez.

/Stanislav Lobotka (Neapol) nebol na zápasovej súpiske/

Legia Varšava - Leicester City 1:0 (1:0)

Gól: 31. Emreli

D-skupina:

Royal Antverpy - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)

Gól: 90.+1 Paciencia (Frankfurt)

Fenerbahce Istanbul - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)

Góly: 63. a 68. Masouras, 6. Soares

E-skupina:

Lazio Rím - Lokomotiv Moskva 2:0 (2:0)

Góly: 13. Bašič, 38. Patrič

Olympique Marseille - Galatasaray Istanbul 0:0

F-skupina:

Ludogorec Razgrad - Crvena Zvezda Belehrad 0:1 (0:0)

Gól: 64. Kanga

SC Braga - FC Midtjylland 3:1 (0:1)

Góly: 55. Horta, 62. Horta, 90+5. Galeno - 19. Ferreira (z 11 m)

ČK: 84. Juninho (Midtjylland)

G-skupina:

Celtic Glasgow - Bayer Leverkusen 0:4 (0:2)

Góly: 25. Hincapie, 35. Wirtz, 58. Alario, 90+4. Adli

Ferencváros Budapešť - Real Betis 1:3 (1:1)

/Patrik Hrošovský (Genk) sedel na lavičke náhradníkov/

West Ham United - Rapid Viedeň 2:0 (1:0)

Góly: 29. Rice, 90+4. Benrahma

Domov»Futbal»Európska liga»Hancko gólom rozhodol o víťazstve. Sparta zdolala Glasgow Rangers