Arsenal šokujúco prehral, Škriniar chýbal Interu. České kluby doma neprehrali

Miroslav Stoch v zápase Slavia Praha - Genk.
Miroslav Stoch v zápase Slavia Praha - Genk. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. feb 2019 o 21:34

Stoch, Hrošovský a Kozáčik odohrali celý zápas.

BRATISLAVA. Futbalisti Interu Miláno zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA na ihrisku Rapidu Viedeň 1:0. Jediný gól duelu dal v 39. minúte z penalty Lautaro Martinez.

Milan Škriniar do zápasu nenastúpil, pretože si odpykával trest za žlté karty.

Prekvapenie sa zrodilo v Borisove, kde domáci BATE zvíťazil nad londýnskym Arsenalom 1:0.

Slavia Praha sa rozišla s belgickým Genkom po remíze 0:0, slovenský reprezentant Miroslav Stoch odohral v drese domácich celý zápas.

Šesť gólov videli diváci v zápase Rennes s Betisom Sevilla, výsledok 3:3 je smerom do odvety veľmi zaujímavý. Dobrú pozíciu si vytvorila Benfica Lisabon, Portugalčania triumfovali v Istanbule nad Galatasarayom 2:1.

V zostave Plzne nastúpili v základe brankár Matúš Kozáčik a stredopoliar Patrik Hrošovský, po zmene strán zasiahol do hry aj Roman Procházka.

Domáci v tom čase prehrávali 0:1 po góle Dani Olma, ale v 54. minúte vyrovnal na 1:1 Luděk Pernica. Ten istý hráč bol napokon hrdinom zápasu, keď v 83. po rohovom kope Hrošovského poslal hlavou loptu do siete po druhý raz.

Neapol zvládol úlohu favorita na ihrisku FC Zürich, pod triumf hostí 3:1 sa gólovo podpísali Lorenzo Insigne, Jose Callejon a Piotr Zieliňski. Domáci korigovali stav v 83. minúte premenou penaltou Benjamina Kololliho.

Odvetné zápasy sú na programe 21. februára, o deň neskôr sa uskutoční žreb osemfinálových dvojíc.

Európska liga UEFA - 1. zápasy šestnásťfinále:

Rapid Viedeň - Inter Miláno 0:1(0:1)

Gól: 39. Martinez (z 11 m)

/obranca Milan Škriniar (Inter) nehral pre kartový trest/

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 1:2 (0:1)

Góly: 54. Nekadio - 27. Salvio (z 11 m), 64. Seferovič

BATE Borisov - Arsenal Londýn 1:0 (1:0)

Gól: 45. Drahun

ČK: 85. Lacazette (Arsenal)

Lazio Rím - FC Sevilla 0:1 (0:1)

Gól: 22. Ben Yedder

Olympiakos Pireus - Dynamo Kyjev 2:2 (2:1)

Góly: 10. Hassan, 40. Dias - 27. Bujalskij, 89. Verbič

Rennes - Betis Sevilla 3:3 (3:1)

Góly: 2. Hunou, 11. García (vlastný), 45+3. Ben Arfa (z 11 m) - 32. Lo Celso, 62. Sidnei, 90. Lainez

Krasnodar - Leverkusen 0:0

Slavia Praha - Genk 0:0

/stredopoliar Miroslav Stoch (Slavia) odohral celý zápas/

Plzeň - Dinamo Záhreb 2:1 (0:1)

Góly: 4. a 83. Pernica - 41. Olmo

/brankár Matúš Kozáčik a stredopoliar Patrik Hrošovský odohrali celý zápas, stredopoliar Roman Procházka (všetci Plzeň) nastúpil v 46. minúte/

ČK: 77. Acuňa (Sporting)

Domov»Futbal»Európska liga»Arsenal šokujúco prehral, Škriniar chýbal Interu. České kluby doma neprehrali