Futbalisti Arsenalu Londýn sa radujú po jednom z gólov.
Futbalisti Arsenalu Londýn sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. apr 2018 o 23:13

Vo všetkých štyroch stretnutiach triumfovali domáce tímy.

BRATISLAVA. Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali na Emirates Stadium nad hráčmi CSKA Moskva 4:1 vo štvrtkovom prvom zápase štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2017/2018.

Arsenal tak vyhral už piaty zápas v sérii.

Atlético Madrid na vlastnom ihrisku zvíťazilo nad Sportingom Lisabon 2:0. Úvodný zásah strelil už po 23 sekundách Koke, na finálny rezultát upravil v 40. minúte francúzsky kanonier španielskeho klubu Antoine Griezmann.

Atlético nedostalo gól na domácej pôde už vyše 820 minút. V nedeľu ho čaká ligové derby s Realom Madrid.

Salzburg nepredĺžil svoju sériu bez prehry v európskych súťažiach na dvadsať zápasov, keď prehral na štadióne Lazia Rím 2:4.

V poslednom zápase zvíťazili hráči RB Lipsko doma nad Olympique Marseille tesne 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu po rýchlom brejku Timo Werner.

Európska liga 2017/2018 - štvrťfinále, prvé zápasy:

Lazio Rím - RB Salzburg 4:2 (1:1)

Góly: 8. Lulič, 49. Parolo, 74. F. Anderson, 77. Immobile - 30. Berisha (z pok. kopu), 71. Minamino

ŽK: Basta, Lulič, Parolo - Schlager, Samassekou, rozhodoval Hategan (Rum.)

Atlético Madrid - Sporting Lisabon 2:0 (2:0)

Góly: 1. Koke, 40. Griezmann

ŽK: Niguez, Savič, Koke - Coentrao, Piccini, Dost, Karasev (Rus.)

Arsenal Londýn - CSKA Moskva 4:1 (4:1)

Góly: 9. a 28. A. Ramsey, 23. a 35. Lacazette (prvý z pok. kopu) - 15. Golovin

ŽK: Xhaka, Bellerin - Dzagojev, Musa, Ščennikov, Akinfejev, rozhodoval: Královec (ČR)

RB Lipsko - Olympique Marseille 1:0 (1:0)

Gól: 45.+ T. Werner

ŽK: Laimer - Kamara, Sarr, rozhodoval: Mallenco (Šp.)

Domov»Futbal»Európska liga»Atlético strelilo gól už v 23. sekunde zápasu, Arsenal pohodlne zdolal CSKA Moskva