+6,40.9 min (2+0)

71.

Alžbeta Garguláková

+7,12.0 min (4+2)

JAKUSZYCE. Slovenská reprezentantka Ema Kapustová obsadila 11. miesto na ME juniorov v biatlone 2024 v poľskom stredisku Jakuszyce.

V sobotňajších šprintových pretekoch zaznamenala dve strelecké chyby, ktoré znamenali dve trestné kolá.

Na víťazku Laru Wagnerovú z Rakúska stratila 1:59,5 min. Druhá skončila fínska pretekárka Sonja Leinamoová, ktorá na víťazku stratila 15,9 sekundy.

Pódium doplnila ďalšia Rakúšanka Anna Andexerová s mankom 22 sekúnd.

Druhá zo Sloveniek sa umiestnila Sara Pacerová na 21. mieste, ktorá predviedla čistú streľbu na úvod, no pri druhej položke zaznamenala až tri chyby.

Bezchybnú streľbu predviedla opäť Kristína Makovinyová, no stačilo to len na 22. priečku.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kapustovej nevyšla streľba ani v šprinte, do cieľa prišla v druhej desiatke