Dvojkajak si postrážil postup. Semifinále bude masaker, vraví Baláž

Samuel Baláž, Adam Botek.
Samuel Baláž, Adam Botek. (Autor: TASR)
Sportnet|4. aug 2021 o 06:50

Dvojkajak si vybojoval postup do semifinále.

TOKIO. Dvojkajak Samuel Baláž, Adam Botek postúpil na OH v Tokiu do semifinále K2 na 1000 m. 

Slovenská posádka sa od štartu držala spolu s Austálčanmi Riley Fitzsimmonsom a Jordanom Woodom na čele a zaistili celý čas sa držali na postupovei priečke.

Finišovali na druhej priečke s približne sekundovým odstupom a zaistili si postup. 

Baláž s Botekom vybojovali v tejto sezóne v tejto disciplíne striebro na majstrovstvách Európy v Poznani.

 „Odviedli sme si prácu, ktorú sme museli, zajtra nás čaká nový deň. Musíme postúpiť do finále a tam zajazdiť dobrú jazdu,“ hodnotil pre RTVS Samuel Baláž. 

„Rozjazda nebola zlá. Predviedli sme náš štandard. Austrálska loď je veľmi dobre pripravená. Podľa časov bola naša rozjazda najrýchlejšia, záver sme vypustili, ale nebola to zlá jazda. Tieto dve lode budú extrémne silné," hovoril. 

"Bol to náš štandard. Vedeli sme, že Austrálčania (v rozjazde - pozn. red.) budú rýchli. Snažili sme sa byť vpredu od začiatku. Zajtra to môže byť iné, lebo sa môže zmeniť vietor. Tie podmienky môžu vyhovovať iným posádkam. Dnes fúkalo do chrbta," doplnil ho Botek. 

Semifinále čaká slovenskú posádku vo štvrtok 5. augusta o 3.10. Ak by sa im podarilo postúpiť do boja o medaily, čaká ich finále o 5.25. 

"Semifinále bude masaker od úvodu. Tam nemôžeme spomaliť. Musíme si udržať náš vysoký štandard od začiatku a pokúsiť sa získať náskok, aby sme veľmi nestratili v závere," dodal 22-ročný háčik lode Baláž. 

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Rýchlostná kanoistika»Dvojkajak si postrážil postup. Semifinále bude masaker, vraví Baláž