Sportnet, TASR|24. apr 2022 o 21:25 (aktualizované 24. apr 2022 o 21:32)

Dunajská Streda - Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

DAC: Veszelinov - Pinto, Kružliak, Brunetti, Ciganiks – Balogh (78. Muhamedbegovič), Nebyla (90. Andrezinho), Njie, Verlinden (68. Moumou) – Szánthó (68. Sharani), Krstovič (90. Bögi)

Slovan: Chovan – Pauschek (66. Čavrič), Kašia (76. Holman), Božikov, Lovat - Hrnčár, Agbo (76. Adler), Kankava, Green (76. Da Silva) – Mustafič (66. Rabiu) –Šaponjič (75. Mráz)

6290 divákov

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy zdolali na domácej pôde už istého majstra ŠK Slovan Bratislava 2:0.

Belasí hrali bez zranených krídelníkov Vladimíra Weissa mladšieho, Jaromíra Zmrhala či potrestaného Tigrana Barseghjana. V druhom zápase po sebe neskórovali a len druhýkrát počas tohto ročníka prehrali.

Tri kolá pred koncom ligovej sezóny má Slovan na konte 67 bodov a suverénny 13-bodový náskok pred dvojicou Ružomberok - Spartak Trnava.

Hráči DAC-u sú na štvrtom mieste, na bronzovú priečku strácajú deväť bodov.

Priebeh zápasu DAC - Slovan Bratislava

I. polčas:

Slovan mohol otvoriť skóre už v 6. minúte, keď Lovatov center z ľavej strany poslal Hrnčár na bránu z prvej, ale Veszelinov bravúrne zakročil. V 12. minúte pohrozil strelou z diaľky aj Green, ale loptu poslal nad.

V 15. minúte mal ďalšiu šancu Pauschek, ktorý výborne nabehol na center Božikova a hlavou poslal loptu na bránu, ale Veszelinov bol opäť pripravený.

V prvej dvadsaťminútovke boli aktívnejší hostia, držali loptu viac na kopačkách, kým DAC sa viac zameriaval na defenzívu.

Prvá strela Dunajskej Stredy prišla v 19. minúte, ale Ciganiksov pokus Chovan kryl. O dve minúty neskôr pohrozil opäť Slovan, keď po dlhej prihrávke mohol postupovať na bránu Green, popri Pintovi stihol aj vystreliť, ale brankára Veszelinova neprekonal.

V 36. minúte zahral Lovat priamy kop z 23 metrov, ale loptu poslal nad. O tri minúty neskôr po centri Balogha stiahli v pokutovom území.

Rozhodca Gemzický po preskúmaní videa však pokutový kop nenariadil. Veľkú šancu na skórovanie mal v 44. minúte aj Krstovič, ale jeho strelu Chovan chytil.

V prvej minúte nadstaveného času udrela Dunajská Streda, keď po centri Verlindena poslal Balogh loptu hlavou do siete – 1:0.

Hneď v ďalšej minúte mohol pridať druhý gól aj Ciganiks, ale jeho strela letela tesne vedľa.

II. polčas:

Druhý polčas začali lepšie hostia, držali viac loptu na kopačkách, ale do vyloženej šance sa nedostali.

V 51. minúte nastrelil Krstovič bočnú sieť, neskôr aj Szánthó poslal loptu vedľa.

V 70. minúte viedol DAC už dvojgólovým rozdielom. Prihrávku Balogha pred bránu poslal na bránu Krstovič, Chovan ešte nohou vyrazil, následne však Krstovič poslal loptu do siete – 2:0.

Tréner Weiss reagoval ďalšími striedaniami, rovno troma hráčmi, ale Slovan bol naďalej bez šanci.

Napokon sa výsledok nezmenil, DAC zdolal Slovan dvojgólovým rozdielom.

Hlasy po zápase:

/zdroj: Nova Sport/

Vladimír Weiss, tréner Slovana Bratislava: "Bol to výborný zápas. Z našej strany to bol vonku asi náš najlepší výkon v sezóne. Ale keď nedáte gól, nemôžete pomýšľať na dobrý výsledok. Dunajská Streda hrala veľmi dobre.

Neklamme si, na hráčoch je cítiť, že je koniec sezóny. Darmo ich motivovať. Nie je to moja úloha, hráči sa musia motivovať sami, ale nie všetci to pochopili. Bol to pre Slovan poučný zápas do budúcnosti.

Ľudia boli skvelí, ďakujem im, že prišli. My sa teraz musíme pripraviť na Trnavu a finále pohára. Avizoval som, že dám priestor všetkým hráčom, no otázka je, či je ich kvalita taká, ako si niekto možno myslí."

Joao Janeiro, tréner DAC Dunajská Streda: "Hra bola výborná. Máme veľa zranených, snažíme sa to kompenzovať aj našimi talentovanými chlapcami. Potrebujeme zvýšiť sebavedomie, využívať šance. V tomto bol tento zápas dôležitý. Som hrdý na svoj tím. Tieto body majú pre nás obrovskú cenu."