Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|26. aug 2020 o 12:59

Táto zostava letela na Faerské ostrovy a bola pripravená zasiahnuť do zápasu.

BRATISLAVA. Aj všetci členovia druhej výpravy futbalového Slovana Bratislava, ktorá sa z Faerských ostrovoch vrátili na Slovensko, mali negatívne testy na koronavírus.

Táto zostava letela na Faerské ostrovy vo štvrtok a v piatok bola pripravená zasiahnuť do preloženého zápasu 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021 s KÍ Klaksvík.

Informoval o tom oficiálny web slovenského šampióna.

"Všetci hráči, členovia realizačného tímu a ľudia z manažmentu, ktorí sa z Faerských ostrovoch vrátili do Bratislavy, majú po pretestovaní na Slovensku negatívne výsledky testov na COVID-19.

V praxi to znamená, že sme mali na Faerských ostrovoch 35 hráčov, ktorí boli negatívni pred odletom, po prílete a taktiež po návrate, a teda mohli zasiahnuť do zápasu.

Výsledky testov prinášajú ešte viac otáznikov nad konaním faerských úradov. Právom sa cítime podvedení a poškodení.

Je škandál, že klub, ktorý mal pripravené dve mužstvá a 35 negatívnych hráčov, by mal doplatiť na účelovú snahu miestnych úradov o neodohranie zápasu," povedal pre klubový web generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

Európska futbalová únia (UEFA) skontumovala výsledok zápasu KÍ Klaksvík - Slovan Bratislava na 3:0 v prospech klubu z Faerských ostrovov.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia riadiaceho orgánu postupovala podľa prílohy I.2.1 predpisov Ligy majstrov 2020/2021, ktorú schválil Výkonný výbor UEFA 3. augusta 2020.

Tá určuje, že ak jeden alebo viac hráčov, resp. členov výprav má pozitívny test na COVID-19 a podľa protokolu UEFA Return to Play nebude môcť nastúpiť na zápas, nasleduje kontumácia. Vedenie Slovana sa voči rozhodnutiu UEFA odvolalo na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne.

Súvisiace články