Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Spartak Trnava. (Autor: SITA)
TASR|25. aug 2020 o 12:58

Klub tvrdí, že ho poškodili.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava podal v súvislosti s kontumáciou zápasu 1. predkola Ligy majstrov s KÍ Klaksvík (0:3) odvolanie na Športový arbitrážny súd (CAS).

Vedenie klubu trvá na tom, že bol poškodený neférovým konaním faerskej strany a Klaksvík si nesplnil svoje povinnosti v zmysle protokolu Európskej futbalovej únie (UEFA).

Informovala o tom oficiálna webstránka Slovana.

Po návrate boli všetci negatívni

UEFA v pondelok skontumovala duel medzi KÍ Klaksvík a Slovanom na 3:0 v prospech klubu z Faerských ostrovov.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia riadiaceho orgánu postupovala podľa prílohy I.2.1 predpisov Ligy majstrov 2020/2021, ktorú schválil Výkonný výbor UEFA 3. augusta 2020.

Tá určuje, že ak jeden alebo viac hráčov, resp. členov výprav má pozitívny test na Covid-19 a podľa protokolu UEFA Return to Play nebude môcť nastúpiť na zápas, nasleduje kontumácia.

Slovan však ešte uplynulý piatok adresoval UEFA viac než trojstranový protest, v ktorom, podľa vlastných slov, prostredníctvom faktov a argumentov zhrnul pochybenia faerskej strany a poukázal na neférové konanie zo strany miestnych úradov.

Následne v pondelok odoslal UEFA negatívne výsledky testov na Covid-19 u všetkých členov prvej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko.

Vraj došlo k diskriminácii

Generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. sa už dávnejšie vyjadril, že sa proti rozhodnutiu spoza zeleného stola hodlá odvolať. V utorok klub potvrdil, že podal odvolanie na CAS v Lausanne.

"Rozhodnutie nás neteší a všetci sme v tejto chvíli sklamaní. Chcem však zdôrazniť, že my nevedieme a nebudeme viesť žiadny boj voči UEFA. V tomto prípade totiž prehral predovšetkým futbal, a to z dôvodu neférových krokov zo strany úradov na Faerských ostrovoch, ktoré robili všetko pre to, aby sa zápas neodohral," uviedol Kmotrík ml. pre klubový web.

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. po prílete klubu z Faerských ostrovov. (Autor: Pavol Zachar - TASR)

"Nevzdávame našu snahu. Máme dostatok jasných argumentov a faktov. Preto sme podali odvolanie voči tomuto rozhodnutiu na Športový arbitrážny súd a právnou cestou sa budeme snažiť dosiahnuť to, čo nám prináleží," pokračoval.

"Nielen pocity nás všetkých, ale hlavne fakty hovoria, že sme boli poškodení neférovým konaním faerskej strany i tým, že Klaksvík si nesplnil svoje povinnosti v zmysle protokolu UEFA. Na faerskej strane došlo k viacerým pochybeniam a diskriminácii," dodal.

Pokračujú v Európskej lige

Úradujúci slovenský majster mal v oboch výpravách, ktoré odleteli do dejiska zápasu, pozitívne prípady na nový koronavírus.

UEFA najprv duel preložila zo stredy 19. augusta na piatok 21. augusta, napokon ale zrušila aj ten a v pondelok rozhodla o postupe Klaksvíku.

Bratislavčania tak opäť ako vlani neprešli cez úvodné predkolo. Vtedy ich na ihrisku nečakane vyradila Sutjeska Nikšič z Čiernej Hory.

Teraz však Slovan doplatil na okolnosti v súvislosti s pandémiou Covid-19.

Ak CAS nerozhodne inak, slovanisti budú pokračovať v 2. predkole Európskej ligy, ktorého žreb je na programe 31. augusta. Samotné zápasy tejto fázy sa budú hrať na jeden duel a bez divákov 17. septembra.

Klaksvík nastúpi v druhom predkole Ligy majstrov na pôde švajčiarskeho klubu Young Boys Bern už túto stredu (20.15).

Súvisiace články