Bačíková bola vo finále posledná, na ME bojovali aj triatlonistky

Alžbeta Bačíková.
Alžbeta Bačíková. (Autor: TASR)
TASR|12. aug 2022 o 20:35

Súhrn piatkových výsledkov na ME v Mníchove 2022.

MNÍCHOV. Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Bačíková obsadila na ME v Mníchove posledné 19. miesto vo finále scratchu na 10 km.

Päťdesiatkolovú súťaž zvládla najlepšie Nórka Anita Yvonne Stenbergová pred Britkou Jessicou Robertsovou, bronz si vyjazdila Nikola Wielowská z Poľska.

Martin Chren obsadil v bodovačke na 40 km sedemnástu priečku.

Na multišportovom podujatí v metropole Bavorka boli v akcii aj triatlonistky. Majsterkou sveta sa stala Non Stanfordová.

Britská triatlonistka Non Stanfordová na ME 2022.
Britská triatlonistka Non Stanfordová na ME 2022. (Autor: TASR/AP)

Pretekárka z Veľkej Británie triumfovala pred domácou Laurou Lindemannovou, bronz získala Francúzka Emma Lombardiová

Z trojice slovenských reprezentantiek bola najlepšia Zuzana Michaličková, ktorá obsadila so stratou 7:35 minúty 33. priečku. Ivana Kuriačková skončila na 38. mieste (+9:41), Margaréta Bičanová preteky nedokončila.

Najlepšie umiestnenie medzi Slovenkami na olympijských objemoch na ME zatiaľ drží Romana Gajdošová, ktorá v roku 2018 skončila na 15. mieste.

V športovom lezení sa predstavila v kvalifikácii boulderingu Vanda Michalková. Obsadila však iba 51. priečku a do ďalšej fázy nepostúpila.

Nedarilo sa ani Petrovi Kuricovi. Aj pre neho bola kvalifikácia lezenia na obťažnosť konečná stanica, keď obsadil nepostupovú 34. pozíciu.

Slovenské športové gymnastky obsadili v Mníchove 13. miesto vo viacboji družstiev v kategórii junioriek. Zaznamenali známku 131,797 b.

Multišportové ME v Mníchove 2022:

Dráhová cyklistika:

Muži:

tímová stíhačka: 1. Francúzsko 3:50,507 min, 2. Dánsko 3:51,692, 3. Veľká Británia 3:54,373

tímšprint: 1. Holandsko 34,639 s, 2. Francúzsko 35,516, 3. Veľká Británia 35,173

bodovačka 40 km: 1. Benjamin Thomas (Fr.) 135 b., 2. Robbe Ghys (Bel.) 123, 3. Vincent Hoppezak (Hol.) 113, ..., 17. Martin Chren (SR) -20

Ženy:

tímová stíhačka: 1. Nemecko 4:10,872 min, 2. Taliansko 4:11,571, 3. Francúzsko

tímšprint: 1. Nemecko 38,061 s, 2. Holandsko 38,304, 3. Poľsko 39,164

scratch 10 km: 1. Anita Yvonne Stenbergová (Nór.), 2. Jessica Robertsová (V. Brit.), 3. Nikola Wielowská, ..., 19. Alžbeta Bačíková (SR)

Triatlon:

Preteky žien: 1. Non Stanfordová (V. Brit) 1:52:10, 2. Laura Lindemannová (Nem.) +9 s, 3. Emma Lombardiová (Fr.) +12 .... 33. Zuzana Michaličková +7:35 m, 38. Ivana Kuriačková +9:41, Margaréta Bičanová (všetky SR) preteky nedokončila

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Bačíková bola vo finále posledná, na ME bojovali aj triatlonistky